НОВИНИ

У Польщі заборонять вирощування ГМО-культур

Із 28 січня у Польщі буде введено в дію оновлений закон про насінництво та два розпорядження уряду країни, якими буде заборонено вирощування ГМО-культур, зокрема, генетично модифікованих сортів картоплі та кукурудзи. Про це заявив міністр сільського господарства Польщі Станіслав Калемба.

«З моменту введення в дію закону і розпоряджень у Польщі заборонятиметься вирощування ГМО-культур», – зазначив він.

Польський міністр наголосив, що до цього часу не було юридичних механізмів контролю за вирощуванням таких культур. Зараз закон уповноважуватиме на це інспекцію охорони культур і насінництва, і, в разі виявлення ГМО, вона зможе накладати санкції на аграріїв, а також знищувати виявлені культури.

Калемба зауважив, що видані розпорядження, зокрема, забороняють вирощувати в Польщі генетично модифіковані сорти кукурудзи MON 810 та картоплі «Амфлора».

«Польський уряд може забороняти вирощування ГМО-культур і без згоди Єврокомісії. До введення закону та розпоряджень в дію Варшава поінформує про це Брюссель», – підкреслив він.

За його словами, третина країн ЄС – проти введення заборони на вирощування таких культур. Водночас, упродовж найближчих двох-трьох років Єврокомісія має затвердити розпорядження, яким визначатиметься право країн-членів спільноти самостійно вирішувати, чи вирощувати генетично модифіковані культури.

Міністр сільського господарства Польщі нагадав, що 75% поляків – проти вирощування у країні ГМО-культур.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.