НОВИНИ

The Economist: У Росії економічний бум, підживлюваний нафтодоларами, добігає кінця

Кремль не спроможний примирити два суперечливі пріоритети своєї фіскальної політики: використання щедрих вливань із держбюджету, щоб тримати соціальне невдоволення під контролем, та збереження макроекономічного добробуту країни, щоб утримувати стабільні темпи зростання. Про це пише кореспондент The Economist у Москві Джошуа Яффа у друкованому виданні «Світ у 2013».

Напередодні президентських виборів Путін зробив низку заяв – від підвищення зарплат до збереження незмінного пенсійного віку. Ці обіцянки коштуватимуть країні 1,5% ВВП до 2018 року. Проте економічний бум, підживлюваний нафтодоларами, добігає кінця, і чимось доведеться поступитися. Такою поступкою може стати прем’єрство Дмітрія Мєдвєдєва, який зараз є потенційним козлом відпущення.

Давно обіцяна схема приватизації, яка має на меті збільшити надходження до держбюджету та ефективність державних компаній, просуватиметься повільно й спазматично. Загалом інвестиції надійдуть в обмежених обсягах: держава буде обтяжена соціальними виплатами, а прогнозований рівень витікання капіталу в 2012 році ($65млрд) наводить на думку, що приватний сектор не заповнить цю прогалину. До того ж, російська економіка вразлива через те, що Кремлю не підконтрольні два чинники, які найбільше визначають економічну, а відтак і політичну, стабільність країни: ціну на нафту та вартість капіталу.

Детальніше читайте у статті «Розділена Росія» у друкованому спецпроекті «Світ у 2013».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.