НОВИНИ

Рибак не виключає проведення референдуму з мовного питання

Голова Верховної Ради Володимир Рибак вважає, що якщо між політичними силами не буде досягнуто взаєморозуміння з мовного питання, то, можливо, буде сенс провести референдум на цю тему. Про це він сказав в інтерв'ю телекомпанії "5 канал".

"Є сьогодні Конституція. Давайте виконувати Конституцію. Є українська мова. Російська мова – не є мовою національних меншин. Половина на половину сьогодні розмовляють. І сьогодні треба таки визначитись. Ідуть напрацювання Конституційної асамблеї. В Конституції це питання буде розглядатися", - зазначив він.

При цьому Рибак уточнив, що "якщо розуміння не буде, то треба буде деякі питання виносити на референдум, може бути і мовне питання".

"Але люди повинні знати, яке питання. Перш, ніж виносити на референдум, людям треба пояснити. Може, доведеться спитати у людей це питання по російській мові, але приймати зміни до Конституції повинна Верховна Рада", - заявив Рибак.

Крім того, він назвав доцільним підвищення мінімуму носіїв регіональної мови, необхідного для надання їй такого статусу.

"Я думаю, що можна розглядати питання. Який відсоток - це буде 15%, або 20%, або 30%. Можна, але потрібно тепер уже дивитися й інші мови національних меншин. Вони можуть залишитися за дужками, але потрібно дивитися, тому що можуть виникати тепер уже різні конфліктні ситуації", - заявив спікер.

Нагадаємо, закон «Про засади державної мовної політики» вступив в дію 10 серпня цього року. Відповідно до нього, у разі збору підписів понад 10 відсотків осіб, які мешкають на певній території, місцева рада зобов'язана прийняти відповідне рішення протягом 30 днів з моменту надходження підписних листів.

За час дії мовного закону ряд облрад та міськрад ухвалив рішення про визнання російської мови регіональною. При цьому на Закарпатті два села проголосили регіональною угорську мову, і три села (Закарпаття та Чернівецька обл.) – румунську.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.