НОВИНИ

До 2020 року буде видана Велика українська енциклопедія

Президент Віктор Янукович видав указ щодо підтримки створення Великої української енциклопедії. Відповідний указ сьогодні оприлюднила прес-служба глави держави.

Так, Янукович «з метою збереження, систематизації і поширення наукових знань про розвиток людської цивілізації та внесок України у світову історію і культуру» постановив підтримати пропозицію Національної академії наук щодо підготовки та видання протягом 2013 - 2020 років Великої української енциклопедії.

Президент запропонував НАН України створити головну редакційну колегію Великої української енциклопедії для здійснення наукового і методичного керівництва процесом.

У свою чергу Кабмін протягом 2 місяців має розробити і затвердити за участю НАНУ план заходів із підготовки та видання протягом 2013 - 2020 років Великої української енциклопедії.

Держпідприємство "Всеукраїнське державне спеціалізоване видавництво "Українська енциклопедія" імені М.П.Бажана" та Головна редакція Зводу пам'яток історії та культури України при видавництві "Українська енциклопедія" імені М.П.Бажана реорганізовуються у державну наукову установу "Енциклопедичне видавництво імені М.П.Бажана". Вона розміщуватиметься в будинку по вул.Б.Хмельницького, 51а у Києві.

Уряд також має вирішити питання фінансового і матеріально-технічного забезпечення заходів із підготовки та видання протягом 2013 - 2020 років Великої української енциклопедії.

Разом з тим органи виконавчої влади мають сприяти створенню Великої української енциклопедії.

Крім того, президент запропонував органам місцевого самоврядування, національним галузевим академіям наук, вищим навчальним закладам сприяти створенню Великої української енциклопедії.

Нагадаємо, в лютому 2012 року в Україні вийшла друком перша Політична енциклопедія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.