НОВИНИ

У Китаї 73 академіки попередили владу, що відсутність реформ провокує насильницьку революцію

73 китайських академіка підписалися під відкритим листом з вимогами провести політичні реформи, про які заявляв Сі Цзіньпінь, який став лідером країни за підсумками 18-го з'їзду Комуністичної партії, пише Reuters.

Серед підписантів - відомі адвокати та фахівці з впливових вищих навчальних закладів країни.

"Суспільство перебуває у стані застою. Якщо ніякого прогресу так і не намітиться, то влада упустять шанс для мирних реформ. Корупція серед офіційних осіб і невдоволення в масах перетворяться в хаос насильницької революції", - сказано в листі.

У тексті також йдеться, що уряд, який з 1949 року контролює Комуністична партія, в умовах швидкого економічного розвитку має провести низку демократичних реформ.

"Зі зміною політичного керівництва люди чекають змін. Були розмови про це, але ніяких дій так і не зробили. Саме час замислитися, щоб нагадати владі про їхні обіцянки", - зазначив один з авторів листа, професор Пекінського університету Хе Вейфанг.

Сі Цзіньпіня очікували реформ з ослаблення режиму, зокрема - щодо пом'якшення цензури в інтернеті і визволенню політичних в'язнів.

У числі підписалися під зверненням також числиться Цан Сіці - адвокат дружини Мао Дзедуна Цзян Цінь.

Лист з'явився у відкритому доступі в інтернеті на початку грудня, однак у Китаї до нього швидко закрили доступ.

Раніше 65 китайських правозахисників і вчених підписалися під схожим листом. Після публікації відозви Сі Цзіньпіна про боротьбу з корупцією, правозахисники і вчені зажадали від керівництва Комуністичної партії Китаю декларацій про доходи їхніх сімей у відкритому доступі.  

Керівництво КПК обіцяло жорстко боротися з корупцією серед офіційних осіб, однак заблокувало доступ до даних зарубіжних агентств про дохід родичів перших осіб держави.

Про проблему корупції говорив колишній лідер країни Ху Цзіньтао перед тим, як залишити свою посаду. Він назвав хабарництво головною внутрішньою загрозою країні. "У випадку якщо партія остаточно загрузне в корупції, то це буде коштувати Китаю його державності", - сказав колишній генсек.

Як повідомлялось, нове партійне керівництво Китайської народної республіки вирішило істотно скоротити бюджет на протокол і відмовитися від червоних килимових доріжок, зустрічаючих дітей з квітами і довгих телерепортажів про свої поїздки.

Нагадаємо, у листопаді цього року обрали нового лідера Китаю на найближчі 10 років. Ним став Сі Цзіньпін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.