НОВИНИ

Сирійська опозиція заявляє, що урядові війська розстріляли понад 200 мирних жителів Хомса

Сирійські урядові сили витіснили повстанців з району Деір-Баальбех у місті Хомс після кількох днів запеклих боїв.

Один з опозиціонерів заявив, що сили режиму вбили понад 200 мирних мешканців після завершення бою. Сирійська опозиція твердить, що кількасот мешканців Хомса зібрали на заводі і розстріляли. Серед загиблих, твердить опозиція, жінки та діти. Однак, ці дані неможливо перевірити з незалежних джерел.

Сирійські правозахисники твердять, що не мають можливості дістатися до захопленого району Хомса, щоби документально підтвердити смерті.

Місто Хомс у центральній частині Сирії має стратегічне значення, і саме тут відбувалися найжорсткіші бої упродовж кривавого громадянського протистояння, яке триває в Сирії з березня 2011 року.

Бої також тривають в околицях Дамаска, де уряд намагається вибити повстанців з одного з районів.

Загалом по всій Сирії у суботу, як повідомляють в опозиції, загинули близько 400 людей. Опозиція твердить про майже 44 тисячі загиблих від часу, як спалахнуло антиурядове повстання.

станні спалахи насильства збіглися в часі з попередженням спецпосланця ООН в Сирії Лакхдара Брахімі про "пекло" в Сирії, якщо не вдасться домовитися про політичне розв'язання конфлікту.

Брахімі заявив після зустрічі з міністром закордонних справ Росії, що конфлікт стає більш мілітаризованим.

Криза в Сирії також загрожує хаосом всьому регіону, особливо сусіднім Лівану та Йорданії, куди прямують сирійські біженці. У грудні ООН заявила, що понад півмільйона сирійців були змушені втекти до сусідніх країн.

У неділю Брахімі прибув до Каїра, де проведе переговори з президентом Єгипту Мохаммедом Мурсі.

Нагадаємо, 24 грудня телеканал Аль-Джазіра повідомив, що під час боїв у Хомсі урядові війська вперше за час конфлікту застосували хімічну зброю.