НОВИНИ

Аналітики: 2013 року Янукович шукатиме друзів на Сході та в Африці

2013 року Віктор Янукович, а також ключові фігури української влади в міжнародній сфері в умовах так званої «Західної ізоляції Києва» продовжать відкривати для України нові ринки та зміцнювати дружбу на Сході з тими країнами,на які в минулі роки не вистачало часу. Про це йдеться у прогнозі розвитку зовнішньої політики України аналітиків групи Geostrategy.

Аналітики прогнозують, що 2013 року Віктор Янукович, а також новопризначений міністр закордонних справ Леонід Кожара та радник президента Андрій Гончарук намагатимуться покращити дружбу з країнами Середньої Азії (Казахстан, Узбекистан, Таджикистан, Киргизстан), Кавказу (Азербайджан, можливо Грузія), Близького Сходу та Північної Африки (Єгипет, Ізраїль, Туреччина), Азіатсько-Тихоокеанського регіону (В’єтнам), а також Південної Америки (Бразилія, Аргентина). Зокрема ці країни стануть 2013 року основними міжнародними партнерами для України. Натомість Європейський континент у діалозі з керівництвом України буде традиційно представлений Польщею, Словаччиною, а також Латвією, Литвою та Естонією.

З урахуванням наявності у Леоніда Кожари доволі значних європейських та американських контактів, Київ у 2013 році робитиме спробу прорватися до США та Західної Європи, у першу чергу Великої Британії, яку Кожара відвідував у листопаді.

«Наскільки такі спроби виявляться успішними – залежатиме від внутрішньополітичного розвитку України, зокрема від готовності Києва виконати будь-яке рішення Європейського суду з прав людини щодо колишніх українських урядовців Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, включно з їх звільненням», - йдеться у прогнозі.

Також аналітики вважають, що Росія стоятиме окремо від усіх інших векторів міжнародного розвитку України. І в РФ постійно будуть їздитимуть і президент, і прем’єр-міністр, і міністр закордонних справ України.

Ще однією тенденцією наступного року стане активізація міжнародних контактів нового Голови Верховної Ради України Володимира Рибака, який свого часу входив до складу української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи і досить непогано орієнтується в європейській тематиці.

 Як повідомлялось, експерти прогнозують зниження 2013 року інтересу світової спільноти до України та маневрування української влади між ЄС і Росією

 Нагадаємо, 18 грудня Віктор Янукович переніс свій візит до Російської Федерації.

До цього урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, країнами СНД, Євразійським економічним співтовариством (ЄврАзЕС) і регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян заявляв, що за підсумками візиту буде ухвалене політичне рішення і створена робоча група по вивченню умов приєднання України до ЄврАзЕС та інтеграції у Митний союз.

Читайте також: Янукович розтягнувся у зовнішньополітичному шпагаті

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.