НОВИНИ

Лутковська не вважає політичних в’язнів "системною проблемою"

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська не вважає, що закиди на адресу України з приводу політичних в’язнів, є системною проблемою. Про це вона сказала в інтерв’ю Радіо Свобода.

Водночас, коментуючи рішення Європейського суду з прав людини, який визнав незаконним арешт Юрія Луценка вона зазначила, що якраз проблема незаконного взяття та тримання під вартою є серйозною проблемою.

«Проблема тримання особи під вартою і з обґрунтуванням цього тримання має бути вирішена із ухваленням нового Кримінального процесуального кодексу. Тому говорити зараз про те, що  саме справа Луценка є найбільш актуальною для України, я не можу», – зазначила Лутковська.

Також вона не вважає налагодження добрих взаємин із опозицією серед своїх пріоритетів, а натомість наголосила на аполітичності своєї діяльності.

Як повідомлялось, раніше Лутковська запевняла, що не ігнорує політичних переслідувань, а просто не реагує на політичні заяви.

"Я просто говорила про те, що ми не будемо реагувати на політичні заяви і не будемо грати на політичному полі", - уточнила Лутковська.

Як повідомлялось, голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров вважає, що Уповноважена з прав людини Валерія Лутковська насправді не хоче займатися політичними переслідуваннями в Україні.

Нагадаємо, у жовтні Лутковська заявила, що не коментуватиме політичні заяви Парламентської асамблеї Ради Європи з приводу можливості визнання Юлії Тимошенко і Юрія Луценка політичними в’язнями.

"ПАРЄ – це політичний орган міжнародної організації, яка називається Радою Європи. Цей орган має право робити політичні заяви. Я ж, як тільки прийшла в цей офіс, у першу чергу заявила, що цей офіс буде поза політикою. Відповідно, коментувати політичні заяви не входить до моєї компетенції. І, між іншим, я не дуже розумію, що повинно для мене змінитися, якщо хтось називає когось політичним в’язнем", - заявила омбудсмен.

Валерія Лутковська склала у Верховній Раді присягу Уповноваженого ВР з прав людини 27 квітня цього року.

Читайте також Валерія Лутковська: Народні депутати хочуть бачитись із Луценком, аби сприяти його виправленню

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.