НОВИНИ

Темник закликає комунальників не приховувати аварії у святкові дні

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник закликав представників місцевої влади звернути особливу увагу на надійність роботи систем життєзабезпечення та готовність комунальних служб ефективно реагувати на будь-які ускладнення у святкові. Про це Темник заявив під час селекторної наради з керівництвом регіонів, повідомляє прес-служба Мінрегіонрозвитку.

«Наше головне спільне завдання – зробити так, щоб свята пройшли для громадян комфортно і безпечно. Це цілком у наших силах, але вимагає відповідального ставлення до усіх аспектів роботи систем життєзабезпечення. Необхідна належна взаємодія місцевої влади та центральних органів. Ми вам завжди допоможемо, але не треба приховувати негаразди, намагаючись впоратися із ними самотужки. Як правило, це призводить тільки до погіршення ситуації», – наголосив Темник.

За його словами, опалювальний сезон загалом проходить нормально.

«Нам треба проаналізувати характер аварій, які вже відбулися під час цього опалювального періоду. В одних випадках служби спрацювали належним чином, запобігли розвитку ситуації та переростанню її в надзвичайну, як це було нещодавно у Києві. В інших – фахівці, особливо інженери підприємств, виявляли професійну недбалість, порушення режимів експлуатації. Як наслідок, значні витрати з місцевого бюджету на ліквідацію наслідків аварії, а підприємство–винуватець аварії змушене компенсувати збитки, завдані громадянам. З таким підходом до справи миритися не можна!» – звернувся до керівників профільних управлінь облдержадміністрацій Темник.

«Особливо наголошую на необхідності взаємодіяти з громадянами. Вимагаю, щоб про усі ускладнення у роботі систем життєзабезпечення були своєчасно повідомлені громадяни, яких зачіпають ці ускладнення. А також засоби масової інформації, з обов’язковим зазначенням коли та як буде проводитися ліквідація наслідків аварії. Комунальники дуже часто діють у надзвичайно складних умовах, цілодобово, у лютий мороз, під дощем і снігом. Люди повинні знати, хто і як забезпечує їхній затишок та комфорт», – підкреслив Темник.

Як повідомлялось, Харків 20 і 21 грудня залишився без гарячої води аварію на водоводі «Кочеток-Харків», який забезпечує водою більшу частину Харкова.

У Шевченківському районі Києва 20 грудня відключили від тепла 267 житлових будинків у зв'язку з ліквідацією пошкодження тепломережі. Теплопостачання відновили о третій годині ночі 21 грудня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.