НОВИНИ

Кіріл закликав священиків відмовитися від дорогих машин, але пояснив, що сам цього зробити не може

Патріарх Московський і всієї Русі Кіріл закликав священиків відмовитися від дорогих машин, щоб не провокувати негативну суспільну дискусію і не дискредитувати духовенство.

"Давайте подумаємо про те, щоб ми використовували такі транспортні засоби, які недоброзичливці не будуть використовувати в якості приводу для дискредитації духовенства ... Я закликаю вас до помірності і до розумного підходу, який повинен, в тому числі зняти відповідне звинувачення з церкви і духовенства", - заявив Кіріл на єпархіальних зборах Москви в п'ятницю.

За словами глави РПЦ, нерідко дорогі машини священикам купують спонсори, але й тут, переконаний предстоятель, необхідно "двадцять разів подумати".

Патріарх розповів, як у дев'яності роки один з меценатів хотів подарувати йому "шестисотий Мерседес", але він відмовився від такого подарунка, щоб не збентежити віруючих, і, будучи митрополитом, їздив на бюджетних машинах - на "Волзі" і "Шкоді".

"Не хочу вам робити рекомендації, але існують японські і корейські машини, деякі європейські машини, які не поступаються ні по комфорту, ні по безпеці, але марка цієї машини ніколи не буде фігурувати в новинах", - наголосив глава РПЦ.

Він також розповів про автомобілі, які використовує сам в якості першої особи РПЦ.

"Я використовую автомобілі з державного гаража, які надає гараж особливого призначення. Ці автомобілі відповідають відповідним вимогам безпеки і я, як особа, що охороняється, не можу використовувати інші машини", - пояснив Кіріл.

Він також зазначив, що церква повинна подбати про те, щоб священик після вживання "святих дарів" (вина, яке православні використовують при причасті, воно символізує кров Христа), не сідав за кермо. За словами патріарха, обов'язок доставити священика додому лягає на той прихід, у якому служить клірик.

Нагадаємо, останнім часом в центрі уваги ЗМІ і блогерів опинявся спосіб життя православних священиків. Одним із закидів на адресу церкви, зокрема, є прихильність окремих кліриків РПЦ до машин представницького класу. Кілька ДТП у Москві за участю священиків на дорогих іномарках цієї осені також викликали широкий суспільний резонанс.

Як повідомлялося, у вересні цього року Кіріл заявив під час недільної проповіді, що розмови про невідповідність сучасної церкви своїй місії, недоліки священиків і їх машини відвертають увагу людини від "хреста Господнього".

При цьому глава синодального відділу із взаємин РПЦ і суспільства протоієрей Всєволод Чаплін раніше сказав, що священнослужителі не повинні соромитися приймати дорогі подарунки, оскільки люди висловлюють цим свою любов.

За даними Левада-Центру, з 2009 року частка православних у країні скоротилася на 6% (було 80%), а мусульман, навпаки, зросла - на три (4%).