НОВИНИ

Експерт: ситуація довкола України вписується в контекст поглиблення торговельно-економічного протистояння Росії та ЄС

Москва завищує мита на європейські авто, забороняє експорт із ЄС живих тварин і взагалі робить надзвичайно дорогим вивезення сотень продуктів. Про це пише Олександр Крамар для журналу «Український тиждень»

Давно існує ідея створення зони вільної торгівлі між ними. Вона потенційно вигідна Євросоюзові, оскільки спростить доступ до російського ринку й дасть змогу наростити обсяги збуту власної продукції там. Проте Кремль висуває нині як умову полегшення доступу європейських товарів на російський ринок відхід ЄС від норм Третього енергетичного пакета, які створюють перешкоди РФ у енергетичній експансії на європейському ринку та у використанні газової дипломатії для посилення свого впливу в найбільш потенційно уразливих країнах.

Напруження виявило себе під час саміту ЄС – Росія 21 грудня, за результатами якого, по суті, не було досягнуто жодного прогресу в найбільш конфліктних питаннях. Напередодні комісар ЄС із торгівлі Карел де Гюхт заявив, що Москва завищує мита на європейські авто, забороняє експорт із ЄС живих тварин і взагалі робить надзвичайно дорогим вивезення сотень продуктів.

За результатами саміту президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу заявив, що ЄС не збирається робити винятки для Росії щодо Третього енергетичного пакета, оскільки «наш режим не дискримінаційний і передбачає більшу лібералізацію ринку. Ваші компанії на нашому ринку ми вітаємо, однак вони повинні виконувати наші правила».

Більше читайте у статті «Час визначатися» у журналі «Український тиждень»№52

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.