НОВИНИ

Новий уряд Японії планує відроджувати атомну енергетику

Майже через два роки після катастрофи на Фукусімі новий японський уряд хоче знову ввести в експлуатацію закриті ядерні реактори. Про це повідомляє Die Presse.

Глава нового консервативного уряду Японії Сіндзо Абе оголосив, що атомні електростанції, класифіковані як безпечні буде знову введено в дію.

В той же час, за словами міністра промисловості Японії Тосімітсу Мотегі до того як це буде зроблено безпеку реакторів перевірить незалежний регулятор. Крім того будівництво нових реакторів також відбуватиметься після ретельної перевірки безпеки. Мотегі також оголосив про подальше розширення використання відновлюваних джерел енергії.

Нагадаємо, новий прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе офіційно вступив на посаду 26 грудня і сформував свій уряд. Його Ліберально-демократична партія здобула перемогу на позачергових парламентських виборах 16 листопада.

Ще під час виборчої кампанії Абе заявляв, що Японія з економічних причин не може дозволити собі відмову від ядерної енергетики. Тоді як за закриття реакторів виступав його суперник колишній прем’єр Йосіхіко Нода, який втім дозволив знову ввести в дію два реактори в провінції Оі. Закритими наразі залишаються 48 реакторів.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.