НОВИНИ

Олександр Бондар: ані Коломойський, ані Пінчук не мають жодних шансів на придбання державного майна

Колишній голова Фонду держмайна Олександр Бондар вважає, що зараз ані Ігор Коломойський, ані Віктор Пінчук не мають ніяких шансів придбати привабливі державні об’єкти. Про це він сказав в інтерв’ю «Українському тижню».

Бондар відзначив, що у плані перерозподілу власності цей рік принципово не різниться від попередніх.

«Об’єкти ділять за чітко узгодженими принципами, виведеними, як здогадуюсь, задовго до президентських виборів. Однозначно ніяких шансів придбати привабливі об’єкти не мають ані Ігор Коломойський, ані Віктор Пінчук. Коло наближених людей скорочується й концентрується на «Сім’ї», що характерно для гангстерського періоду накопичення капіталу в Сполучених Штатах», - сказав Бондар.

Він відзначив, що суттєвий приріст дістали наближені до президента групи Дмитра Фірташа й Ріната Ахметова. «Крім того, відбувається перерозподіл власності: до останнього перейшли завод Ілліча, Запоріжсталь, структурам Фірташа – титанова галузь», - додав він.

За словами Бондаря, паралельно до приватизації тривають і рейдерські захоплення через державні структури: «Підприємство вганяють у борги і пропонують йому продатися задешево конкретному власникові. Це абсолютно кримінальні схеми, які реалізовано за участю держави».

Екс-глава Фонду держмайна також вказав на суттєве зменшення присутності російського капіталу в Україні. «Навмання можу назвати три підприємства, що їх утратили росіяни: це згадана Запоріжсталь, Запорізький алюмінієвий комбінат і Луганськтепловоз. Вони переходять або вже перейшли до рук українських олігархів», - сказав він.

Повний текст інтерв’ю з Олександром Бондарем читайте у №51 «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.