НОВИНИ

Володимир Лановий: Українські програми економічного розвитку є сукупністю бізнес-планів окремих олігархів

Програми економічного та соціального розвитку є сукупністю бізнес-планів окремих олігархів, сказав президент Центру ринкових реформ, екс-міністр економіки Володимир Лановий під час панельної дискусії «Олігархічний капіталізм в Україні. Колоніальний інструмент і головна перешкода для успіху українського проекту», що відбулася 19 грудня у книгарні «Є».

Експерт відзначив три загрози олігархічного капіталу. По-перше, олігархічний капітал приходить у політику.  «Політика йому потрібна для власного збагачення. Він не здатний вдосконалювати підприємства, тому він приходить за допомогою до влади. Влада йому дає кращі ціни, дешевші ресурси, пільгові кредити», - сказав експерт, додавши, що таким чином капітал позбавляє націю можливості ресурсного забезпечення свого розвитку.

 «В цьому контексті вплив олігархів на вибори, на формування парламенту, уряду, є визначальним.  Наші програми економічного та соціального розвитку є сукупністю бізнес-планів окремих олігархів. Гроші, які запозичив уряд на всіх ринках у величезних сумах, вони потрібні лише тому, що олігархи сказали, нам треба стільки то мільярдів для такого-то об’єднання», - додав  він.

По-друге, на думку експерта, олігархічному підприємству не потрібне конкуренте середовище та вільний ринок. «Олігархи є замовниками тої неконкурентної, централізованої, адміністративної корупційної моделі, яку ми сьогодні маємо, яка не дає розвиватися суспільству», - сказав він.

По-третє, на думку Ланового, олігархи не зацікавлені в розвитку окремих підприємств «Підприємства наші деградують та будуть закриватись. Економіка втрачає свій потенціал», - відзначив він.

Читайте також: Чому олігархічні імперії приречені на стагнацію