НОВИНИ

Зурабов: Україна і Росія можуть домовлятися лише про двосторонній консорціум щодо ГТС

Україна і Росія можуть вести переговори лише про двосторонній консорціум з управління газотранспортною системою України. Про це журналістам у п'ятницю, 21 грудня, заявив посол Російської Федерації в Україні Михайло Зурабов.

«Я не думаю зараз, що йдеться про тристоронній консорціум. Я припускаю, що в даному випадку може йтися про співпрацю в рамках двостороннього формату», - сказав Зурабов.

При цьому він відзначив, що, крім консорціуму, може розглядатися варіант спільного підприємства. Причому процес створення консорціуму або СП дозволить знизити ціну на газ для України і забезпечити завантаження ГТС.

«Це має супроводжуватися, безумовно, двома умовами: перше - зниження ціни для українських споживачів на російський газ, друга умова - завантаження української ГТС в обсягах, достатніх для того, щоб доходи від її експлуатації дозволяли б підтримувати її в належному технічному стані», - сказав Зурабов.

При цьому він не назвав можливий розмір зниження ціни, відзначивши, що він, звичайно, не був би настільки великий, як при приєднанні України до Митного союзу. Проте, зазначив Зурабов, розмір знижки дозволив би істотно покращити економічну ситуацію в Україні.

Нагадаємо, Україна веде з Росією тривалі переговори про зниження ціни на газ, яку вважає несправедливою. Москва в обмін добивається контролю над українською ГТС. Сторони не виключають створення консорціуму з управління ГТС, але його формат поки що не визначений.

Україна раніше запропонувала створити тристоронній консорціум - за участю України, ЄС та Росії.

Раніше в Газпромі наполягали на створенні двостороннього консорціуму. Однак у травні цього року позиція Росії змінилася – вона була не проти участі ЄС.

У грудні ЄС підтвердив раніше заявлені плани допомогти Україні модернізувати її газотранспортну систему.

Газотранспортна система України є другою в Європі та однією з найбільших у світі. Загальна протяжність газопроводів (без урахування нових об'єктів) становить 37,1 тис. км.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.