НОВИНИ

Київська влада продає соціальне житло за ринковими цінами

Комунальне підприємство з питань будівництва житлових будинків «Житлоінвестбуд-УКБ» м.Києва 6 грудня за результатами тендеру уклало угоду з ПП «Етало-буд» на завершення будівництво житлового будинку на перетині вул.Наталії Ужвій та вул.Новомостицької (Виноградар). Вартість угоди склала 44,66 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

24-поверховий будинок має бути завершено впродовж трьох місяців. Наразі замовлено оздоблювальні роботи, благоустрій території. Добудова ведеться за рахунок залучених коштів.

В конкурсній документації повідомляється, що цей будинок зводиться як «соціальне житло».

Разом з тим, «Житлоінвестбуд-УКБ» вже продає квартири в цьому будинку по 9 700 грн./м2 в двокімнатних квартирах, що цілком відповідає ринковим цінам на звичайне – не соціальне – житло в новобудовах.

Загалом на будівництво цього будинку з 2009 року було проведено тендери на 176,08 млн грн.

Як повідомлялось, на початку грудня Кабмін розпорядився скоротити фінансування програми здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, перерозподіливши ці кошти на три інші програми.

Нагадаємо, у березні президент Віктор Янукович пообіцяв, що з 1 травня має запрацювати програма іпотечного кредитування для придбання «доступного житла» під 2-3% річних строком на 10-15 років.

16 березня під час «години питань до Кабінету Міністрів» у парламенті віце-прем'єр Сергій Тігіпко оцінив видатки, необхідні для видачі іпотечних кредитів на 10-15 років під 2-3% річних в 10 млрд гривень.

На початку вересня міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Анатолій Близнюк заявив, що соціальна ініціатива щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів "Доступне житло" не користується попитом серед населення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.