НОВИНИ

Польща судитиметься з Газпромом, якщо не отримає чергової знижки на газ

Польща може знову поскаржитися на "Газпром" у Стокгольмський арбітраж, якщо російський монополіст не знизить їй ціни на газ нарівні з іншими країнами Європи. Про це заявив польський міністр державної скарбниці Миколай Будзановський.

Таким чином міністр, який курує в уряді ПЕК, прокоментував статтю про можливе зниження цін на газ для західних країн в польській Gazeta Wyborcza, яка посилається на російські ЗМІ.

Згідно з цією інформацією, зниження ціни на газ може скласти до 9%, а ціна на газ для Польщі знову буде однією з найвищих на континенті.

"Нагадаю: Польща з 2004 року член Європейського союзу, ми завжди були європейською країною. Якщо знову виникне така ситуація, що споживач в Західній Європі отримає іншу знижку, а у нас цієї знижки не буде, то я негайно відреагую і направлю позов до арбітражного суду в Стокгольмі ", - сказав Будзановський в середу Radio Zet.

Польща у листопаді 2012 домоглася від Газпрому зниження цін на поставлений в країну газ більш ніж на 15%. Угоді передували довгі переговори.

Паралельно Варшава зверталася в Стокгольмський арбітраж. Позов був відкликаний після отримання знижки, завдяки якій тарифи на газ для населення будуть знижені в 2013 році в середньому на 10%.

Як повідомлялось, у 2011-2012 роках «Газпром» погодився знизити для ряду європейських партнерів контрактні ціни на газ в середньому на 10%. Серед інших, знижки отримали французька GDF Suez, німецька Wingas, словацька SPP, турецька Botas, італійські Edison і Sinergie Italiane, словацька SPP та австрійська Econgas. Крім того, в кінці жовтня 2012 чеський підрозділ німецького енергоконцерну RWE - RWE Transgas - оголосив, що добився в суді скасування штрафів за прописаний в довгострокових контрактах «Газпрому» принцип «бери або плати» («take-or-pay»).

Економіка Польщі споживає близько 14 мільярдів кубометрів газу на рік, з яких близько 10 мільярдів польська сторона закуповує в Росії. У поточних газових контрактах ціни на паливо для Польщі прив'язані до цін на нафту і розраховуються в доларах.

Нагадаємо, експерти вважають, що Україна досі не подала до суду на Газпром через залежність вітчизняних олігархів від російського ринку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.