НОВИНИ

В опозиції заявляють, що підписаний Януковичем бюджет відрізняється від прийнятого Радою

Видатки на органи влади в ухваленому парламентом та підписаному президентом законі про держбюджет на 2013 рік суттєво відрізняються. Про це заявив лідер фракції «Батьківщина» у Верховній Раді Арсеній Яценюк.

Яценюк зауважив, що закон про держбюджет підписаний президентом та законопроект ухвалений Верховною Радою – це два різні документи. За його словами, про це свідчить аналіз проекту бюджету, розміщеного на сайті Верховної Ради 4 грудня, та тексту закону, опублікованого 19 грудня в «Урядовому кур’єрі».

Політик наголосив, що бюджет провладна більшість ухвалювала поспіхом – документ у кілька сотень сторінок депутатам роздали за день до його розгляду, весь процес так званого «обговорення» основного фінансового документа країни зайняв не більше 20 хвилин, і жодні правки в парламенті в нього не вносилися.

Як свідчить стенограма засідання, озвучені доповідачем від бюджетного комітету цифри уже відрізнялися від тих, які депутати могли побачити в проекті державного бюджету.

«Проте навіть ці цифри відрізняються від остаточних», - вважає Яценюк .

«Так, видатки державного бюджету у проекті становлять 410,7 млрд грн., озвучені главою профільного комітету – 411,9 млрд грн., а після підпису президента ця цифра зросла до 412,1 млрд грн. По дорозі до Банкової зросли й доходи – з 361,5 млрд грн. - до 362,8 млрд грн., а граничний обсяг дефіциту державного бюджету з 50,4 млрд грн. - до 50,5 млрд. грн., тобто на 100 мільйонів гривень», - наголошують в опозиції.

Левова частка збільшення витрат припадає на міліцію – Міністерство внутрішніх справ отримало на 1 млрд. грн. більше, ніж передбачалося в проекті. Радикально відрізняються в остаточному варіанті бюджету цифри видатків на органи влади. Зокрема, утримання Верховної Ради збільшено на 60 млн грн.

За словами Яценюка, збільшені й витрати на Міністерство юстиції – на 342,8 млн грн., Державну податкову службу – на 56,7 млн грн. ДУСя отримала на 15 млн грн. більше, РНБО – на 19,4 млн грн. На Державну судову адміністрацію України, Вищий адміністративний суд України та Конституційний Суд України додали 31,5 млн грн.

Натомість, скорочено видатки на соціальні статті.

«Міністерство соціальної політики недоотримає 20 млн грн., заклади з реабілітації хворих на ДЦП – понад 7 млн», - наголосив Яценюк.

Крім того, субвенція на ремонт систем водопостачання та водовідведення скоротилася на 160 млн грн.

«Це означає одне – житлово-комунальні послуги дорожчатимуть, попри всі запевнення влади», - зауважив Арсеній Яценюк.

Нагадаємо, 6 грудня Верховна Рада ухвалила в цілому закон про державний бюджет України на 2013 рік. Опозиція назвала закон «бюджетом бідності» і відмовилася за нього голосувати.

17 грудня Янукович підписав закон «Про Державний бюджет України на 2013 рік».

Як відомо, прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що уряд України може переглянути держбюджет-2013 за результатами першого кварталу 2013 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.