НОВИНИ

Олександр Бондар: Митний союз прийнятний для української влади, але не влаштовує олігархів

Колишній голова Фонду держмайна Олександр Бондар вважає, що українські олігархи, на відміну від влади, не зацікавлені у приєднанні України до Митного союзу. Про це він сказав в інтерв’ю «Українському тижню».

«Для нашої влади Митний союз – більш прийнятна і зрозуміла модель. Але проблема в олігархах, які розуміють, що не витримають конкуренції з російським товаром та фінансами. Україну вони вважають своєю вотчиною, яку хочуть освоювати цілком самостійно», - сказав Бондар.

Він відзначив, що часто звучить теза про те, що якщо ЄС відштовхне Україну, то вона прийде до Росії. «Але наші олігархи усвідомлюють, що вступ до Митного союзу автоматично означатиме й відкритий доступ сусідів до приватизації, а це, по-перше, зростання ціни об’єктів, бо в росіян грошей багато, по-друге, конкуренція менеджменту, і не на їхню користь, бо менеджмент РФ уже фактично вийшов на світовий рівень», - пояснив екс-глава ФДМУ.

Бондар вважає, що за Януковича Україна й надалі перебуватиме між Заходом та Москвою: «Постійно комусь щось обіцятиме, нікуди не вступатиме, і це закінчиться повним крахом економіки».

«Якби наші олігархи не тримали оборони й дозволили росіянам купити кілька об’єктів в Україні, ціна на газ була б уже зовсім іншою», - додав він.

Повний текст інтерв’ю з Олександром Бондарем читайте у №51 «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.