НОВИНИ

Київрада вiдклала ухвалення бюджету-2013

Київрада в четвер за пропозицією голови КМДА Олександра Попова вiдмовилася вiд ухвалення бюджету мiста на 2013 рiк через завищенi вилучення до державного бюджету, узявши документ лише до розгляду. Таке рiшення пiдтримали 75 депутатiв.

Депутати також затвердили звернення до президента, Верховної Ради та Кабiнету Мiнiстрiв, в якому виступили проти вилучення до держбюджету в 2013 роцi понад 8 млрд грн з бюджету столицi.

Попов пояснив, що, за попереднiми розрахунками, ухвалений Верховною Радою держбюджет-2013 призвiв до того, що дефiцит столичного бюджету становитиме близько 4 млрд грн, що унеможливить виплати мунiципальних доплат працiвникам бюджетної сфери, фiнансування в повному обсязi дотацiй, якi необхiднi для забезпечення нормальної роботи громадського транспорту.

Заступник голови КМДА Руслан Крамаренко додав, зокрема, що в такому випадку мiсту доведеться пiдвищити проїзд у метро та iншому громадському транспортi до 5 грн за поїздку i звiльнити третину двiрникiв.

Вiн уточнив, що держбюджет-2013 передбачає перерахування Києву лише 2,9 млрд грн субвенцiй, що на 5,4 млрд грн менше, нiж у 2012 роцi.

У цьому зв'язку мiська влада, думку якої пiдтримала Київрада, вважає бiльш прийнятним вiдкласти ухвалення бюджету на 2013 рiк та фiнансувати видатки на початку року у щомiсячному розмiрi 1/12 видаткiв мiськбюджету-2012.

У своєму зверненнi депутати Київради зазначають, що в нинiшнiй ситуацiї мiсто змушене буде скоротити заробiтнi плати працiвникiв бюджетної сфери та пiдвищити тарифи на житлово-комунальнi послуги та цiни на соцiально значущi товари.

Київрада пропонує вiдновити чинну до 2011 року норму про збереження в мiськбюджетi 100% надходжень вiд податку на фiзичнi особи та спрямувати перевищення доходiв над видатками на виконання мiстом столичних функцiй, що дозволить Києву, зокрема, завершити кiлька великих iнфраструктурних об'єктiв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.