НОВИНИ

Путін вважає відмову здати "трубу" стратегічною помилкою України

Україна зробила стратегічну помилку, відмовившись вiд того, щоб Росiя спiльно з європейськими партнерами взяла в оренду українську газотранспортну систему (ГТС), змусивши тим самим РФ ухвалити рiшення про будiвництво газопроводiв у Європу в обхiд України. Про це сьогодні заявив президент РФ Владімір Путiн пiд час прес-конференцiї.

"Думаю, нашi українськi партнери зробили дуже велику стратегiчну помилку свого часу. Фундаментальну", - вважає вiн.

"Ми пропонували разом iз європейцями взяти в оренду газотранспортну систему України, не порушуючи українського закону - залишаючи ГТС у власностi України, та взяти її в оренду й покласти на себе зобов'язання щодо завантаження й розвитку ГТС", - сказав президент РФ.

"Те, що вiдбулося останнiми роками, зокрема й вiдомий скандал у 2009 роцi, спонукало Росiю прискорити нашi iнфраструктурнi проекти", - сказав Путiн.

Читайте також: Чому «Південний потік» корисний для України

Вiн нагадав, що РФ побудувала газопровiд "Пiвнiчний потiк", розглядає можливiсть збiльшення потужностi "Блакитного потоку", починає будувати "Пiвденний потiк", що дає змогу "Газпрому" постачати газ своїм європейським партнерам в обхiд ГТС України.

"Постає питання про доцiльнiсть iснування самої української ГТС, але ми готовi й наразi вести дiалог стосовно цього", - сказав вiн.

"Вiн не простий, але вiн стосується не лише вiдносин мiж росiйським та українським урядами. Вiн стосується насамперед господарюючих суб'єктiв. Я думаю, якщо ми працюватимемо так, як ми до цього працювали, а саме як самi близькi партнери та справжнi друзi, то ми знайдемо компромiсне рiшення", - сказав Путiн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.