НОВИНИ

Експерт: влада не судиться з Газпромом через залежних від російського ринку олігархів

Ключовим для влади України залишається питання не дратувати російських партнерів і залишити за собою можливість домовитися з Газпромом. Про це в ефірі 5 каналу сказав експерт, президент міжнародної громадської організації "Київський міжнародний енергетичний клуб" Олександр Тодійчук.

Відповідаючи на запитання, чому Україна досі не подала до суду на "Газпром", він наголосив: "Причиною цього є залежність олігархів, які визначають політику нашої держави, від російського ринку. Не лише в енергетиці. Так нещодавно був період війн - сирної, шоколадної, молочної та інших. І тому, мені здається, що була хибна позиція, що не варто зайвий раз дратувати росіян і треба спробувати все ж таки домовитися. Росіяни, на мій погляд, цим дуже вдало користуються і вже декілька років отримують надприбутки".

За словами Тодійчука, ключовим для влади залишається питання не дратувати російських партнерів і залишити за собою можливість домовитися.

"Але разом з тим, всі, хто подавали до арбітражного суду на Газпром, всі його виграли", - наголосив експерт.

Він запевнив, що насправді в Україні цілком достатньо власних ресурсів, але ми не всіма ними користуємося.

"Не всі українці усвідомлюють, що Україна енергетично самодостатня. Просто, ми деякі наші ресурси не можемо використати. Але ми могли б не тільки забезпечити себе 100% енергією, а й ще її експортувати".

Як повідомлялось, уряд України сподівається домовитися з Росією про ціну газу у $165 за тисячу кубометрів. Втім зниження ціни на газ можливе за умови інтеграції України у Митний союз, яка також передбачає приєднання країни до Євразійського економічного співтовариства.

У зв’язку з цим у Москві чекають від Віктора Януковича юридичних гарантій вступу України у Митний союз.

Нагадаємо, к держбюджеті на 2013 рік закладена середня ціна в $421.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.