НОВИНИ

Лутковська запевняє, що не ігнорує політичних переслідувань, а просто не реагує на політичні заяви

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська заявила, що не буде грати на політичній арені. Водночас, за її словами, вона ретельно відстежує справу ув'язненого екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Про це вона заявила в ефірі телеканалу ТВі.

Зокрема, Лутковська зазначила, що вона не ігнорує питання політичних переслідувань в Україні.

"Хто сказав, що треба усуватися від політичних справ? Я перепрошую. Я казала, що треба усуватися від справи пана Луценка?" - поцікавилась омбудсмен.

Вона пояснила, що її структура не займатиметься політичним популізмом.

"Я просто говорила про те, що ми не будемо реагувати на політичні заяви і не будемо грати на політичному полі", - уточнила Лутковська.

Уповноважена запевнила, що й надалі буде займатися справою Луценка.

"Так само, як і справою будь-якого громадянина, який так само може опинитись в умовах позбавлення волі, і так само може потребувати медичної допомоги. Будемо займатися всім, але, до речі, без дискримінації щодо політичної роботи", – наголосила Лутковська.

Як повідомлялось, голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров вважає, що Уповноважена з прав людини Валерія Лутковська насправді не хоче займатися політичними переслідуваннями в Україні.

Нагадаємо, у жовтні Лутковська заявила, що не коментуватиме політичні заяви Парламентської асамблеї Ради Європи з приводу можливості визнання Юлії Тимошенко і Юрія Луценка політичними в’язнями.

"ПАРЄ – це політичний орган міжнародної організації, яка називається Радою Європи. Цей орган має право робити політичні заяви. Я ж, як тільки прийшла в цей офіс, у першу чергу заявила, що цей офіс буде поза політикою. Відповідно, коментувати політичні заяви не входить до моєї компетенції. І, між іншим, я не дуже розумію, що повинно для мене змінитися, якщо хтось називає когось політичним в’язнем", - заявила омбудсмен.

Валерія Лутковська склала у Верховній Раді присягу Уповноваженого ВР з прав людини 27 квітня цього року.

Читайте також Валерія Лутковська: Народні депутати хочуть бачитись із Луценком, аби сприяти його виправленню