НОВИНИ

Мін’юст подав касацію на рішення суду про виплату Росії боргу ЄЕСУ

Мiнiстерство юстицiї подало до Вищого господарського суду України касацiйну скаргу на рiшення Київського апеляцiйного госпсуду, який залишив у силi рiшення про виплату урядом України боргiв корпорацiї "Єдинi енергетичнi системи України" (ЄЕСУ) Мiнiстерству оборони Росiї. Про це повідомила перший заступник мiнiстра юстицiї Iнна Ємельянова.

"Касацiю подали вчора чи позавчора, я точно не пам'ятаю", - Ємельянова.

Нагадаємо, Міноборони РФ звернулося до Госпсуду Києва з позовом про виплату урядом України 3 млрд 239,45 млн у справі корпорації ЄЕСУ. Зазначений борг, як стверджує позивач, виник коли ЄЕСУ на чолі з Юлією Тимошенко не виконала гарантованої урядом, який очолював Павло Лазаренко, угоди від 1997-го року про постачання продукції для потреб російського оборонного відомства.

Представники українського уряду на засіданні суду вказували на завершення строку позовної давності, а також стверджували, що жодних держгарантій за зобов'язаннями ЄЕСУ не було.

Також Лазаренко, який перебуває в США, в інтерв'ю сказав, що будучи прем’єр-міністром, не давав російській стороні жодних письмових гарантій щодо угоди ЄЕСУ.  

19 вересня Госпсуд Києва частково задовольнив позов Міноборони РФ щодо боргу ЄЕСУ, зобов'язавши Україну виплатити російській стороні 3 млрд 113 млн 53 тис 506 грн.

25 вересня представник Кабінету Міністрів оскаржив це судове рішення.

3 грудня Апеляційний господарський суд Києва залишив без змін рішення Господарського суду про виплату Кабінетом Міністрів боргів корпорації Єдині енергетичні системи України перед Міноборони РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.