НОВИНИ

У Москві протестують проти російської відповіді на "список Маґнітского"

У Москві 19 грудня пікетують Держдуму, яка розглядатиме у другому читанні так званий закон Діми Яковлєва – російську відповідь на американський "акт Магґнітського".

Законопроект, який найбільше підтримує партія "Единая Россия", зокрема пропонує повністю заборонити всиновлення громадянами США російських дітей.

Ця норма спричинила гостру критику всередині самої Росії: правозахисники, а також низка політиків і громадських діячів наголосили, що сироти не можуть бути заручниками конфлікту двох країн.

Законопроект також передбачає застосування санкцій до осіб, яких російське судочинство визнає причетними до порушення прав людини.

Діма Яковлєв – усиновлений родиною із США загинув 2008 року.

Як повідомлялось, 14 грудня Державна дума Росії схвалила в першому читанні законопроект "Про заходи впливу на осіб, причетних до порушення прав громадян Російської Федерації". Російські парламентарії назвали цей закон "імені Діми Яковлєва", в пам'ять про дворічного російського хлопчика, який загинув у США внаслідок недбалості батьків, які його усиновили.

Цей закон став відповіддю на підписання Бараком Обамою закону, який скасовує поправки Джексона-Веніка щодо Росії та Молдови, але разом із тим вводить у дію "акт Маґнітського", який передбачає можливість запровадження санкцій щодо порушників прав людини у Росії.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія відмовлятиме у візах американським чиновникам, які "порушують права людини".

"Правозахисна" частина документа названа на честь померлого в московському СІЗО в листопаді 2009 року юриста Сєргєя Маґнітського, який працював з інвестфондом Hermitage Capital Management і був звинувачений в ухиленні від сплати податків з організації.

Його смерть викликала великий суспільний резонанс, зокрема на Заході.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.