НОВИНИ

Фільм про Чорнобиль покажуть на Берлінале-2011

Фільм режисера Олександра Міндадзе про Чорнобиль “У суботу”, у виробництві якого задіяні Україна, Росія та Німеччина, увійшов до основного конкурсу 61-го Берлінського міжнародного кінофестивалю, який стартує 10 лютого.

Дія фільму розгортається в українському місті Прип’ять, в суботу 26 квітня 1986-го року - в день аварії на Чорнобильській АЕС. Автором сценарію і режисером виступив вже відомий в Україні і в Росії, і на пострадянському просторі режисер і сценарист Олександр Міндадзе.

До речі, фільми, зняті за сценаріями Міндадзе, двічі отримували нагороди Берлінале. У 1991 році - «Слуга» (приз Бауера) і у 1995 році - «П’єса для пасажира» («Срібний ведмідь»).

Один із продюсерів Олег Кохан зазначив, що для нього важливо, щоб фільм вийшов правдивий, без ідеологічного пафосу та шаблонів.

«У ньому занурюєшся в атмосферу тих часів і розумієш, що пройшло вже майже 25 років з квітня 1986-го, і багато що змінилося. Так, тоді люди з одного боку були обмежені ідеологічними шорами, а з іншого боку - безроздільно довіряли і владі, і один одному – адже нічого поганого не може трапитись в «країні мирного атому». І разом з катастрофою зруйнувалося як погане, так і те, що, можливо, було цінне – система координат дружби і кохання. І ця втрата болюча», – зазначає Кохан.

Стрічка «В суботу», яку знімали в Україні, конкуруватиме на 61-му Берлінале з 15 фільмами, серед них роботи з Угорщини, Аргентини, Ірану, а ще дебютна робота американського режисера Джесі Чандора з Кевіном Спейсі і Демі Мур у головних ролях. Журі цьогорічного Берлінського кінофоруму очолить Ізабелла Роселліні.

Берлінський міжнародний кінофестиваль – щорічний міжнародний кінофестиваль, проводиться в Німеччині, починаючи з 1951 року. Основний приз – «Золотий ведмідь». Фестивальні фільми поділяють за такими категоріями: Конкурс ігрових картин, Панорама (нове малобюджетне кіно), Документальні фільми, Короткий метр, Форум (експериментальні роботи), ретроспективи та багато чого іншого. Головні умови участі в основній програмі - на фестивалі має відбутися прем'єра картини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги