НОВИНИ

Болгарський експерт: у Європарламенті заклик не співпрацювати зі "Свободою" ініціював "троянський кінь" Росії та ПР

Депутат Європарламенту Крістіан Вігенін (група Прогресивного альянсу соціалістів та демократів, Болгарія), який є автором поправки до резолюції Європарламенту із закликом до партій Верховної Радм не співпрацювати з ВО "Свобода", як і його партія, має тісні зв'язки із правлячою нині в Україні Партією регіонів. Про це в інтерв’ю Тиждень.ua заявив філософ і публіцист Анґел Ґринчаров.

За його словами, «Вігенін – це болгарський комуніст, інакше кажучи, псевдосоціаліст, а також і псевдоболгарський, тому що у так званих болгарських соціалістів нічого болгарського немає, вони не роблять нічого іншого, крім як обслуговують російські імперські інтереси».

«Цей Вігенін, євродепутат, сердечний друг лідера болгарських комуно-соціалістів Сергія Дмитровича Станішева, він же колишній радянський громадянин, колишній «болгарський» прем'єр-міністр, а тепер, уявіть собі, лідер Партій європейських соціалістів (!). У нас, у Болгарії, чимало таких дивацтв, ось і таке: колишній радянський громадянин Станішев, син найбільш близького співробітника колишнього комуністичного диктатора Тодора Живкова Дмитра Станішева, був прем'єром «європейської Болгарії», яку російський посол у Брюсселі прямо назвав «російським троянським конем в Європейському Союзі й НАТО», – пояснює експерт.

За словами Ґринчарова, вся партія Вігеніна і Станішева має зв’язки з Партією регіонів.

«Гадаю, не лише Вігенін має цей зв'язок, вся партія Вігеніна і Станішева, саме лідера «європейських» соціалістів, тісно пов'язана з Путіним і його імперською політикою. А значить, із усім тим, що є пропутінським і проросійським, зокрема з правлячою тепер в Україні Партією регіонів», – зазначив болгарський публіцист.

На запитання, чому група Прогресивного альянсу соціалістів і демократів так явно підігрує проросійській Партії регіонів в Україні, експерт пояснив: «На мою думку, тому, що на російські гроші можна все купити. Якщо Путін встиг купити навіть колишнього німецького канцлера Шредера і дав йому величезну платню, то для нього немає жодних проблем купити і «болгарських мекере», а заразом і всю таку групу, як Прогресивний альянс соціалістів і демократів. І вони навіть можуть стати ще «прогресивнішими», якщо знадобиться, і «демократичнішими», та навіть і більш «соціалістичними» та «соціально» відповідальними, якщо платити їм більше».

Повну версію інтерв'ю з читайте тут

Нагадаємо,  13 грудня Європарламент ухвалив резолюцію щодо України, у якій зокрема,  закликав партії, які дотримуються демократичних принципів у Верховній Раді не співпрацювати з партією ВО "Свобода".  Відповідна поправка була включена в резолюцію, з ініціативи представників групи Прогресивний альянс соціалістів і демократів, яка, як відомо, є союзником Партії регіонів.

Натомість представники Європейської народної партії, що співпрацює з "Батьківщиною", виступили проти цієї поправки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.