НОВИНИ

Аваков обіцяє агресивно боротися з політичними переслідуваннями опозиції

Народний депутат України Арсен Аваков використовуватиме усі можливості політичної опозиції для проведення кількох судових процесів з метою захисту її представників від переслідувань. Про це Аваков заявив на прес-конференції в Харкові, відповідаючи на запитання журналістів, чи має намір він захищатися і як, від тих чи інших переслідувань в Україні.

«Захищатимемося», - заявив Аваков.

«Чи діятиму я агресивніше? Так, звичайно. Але не чекайте, що я на прес-конференції докладатиму вам про свої плани з цього приводу», - сказав він.

«Без сумніву, - додав представник «Батьківщини», - я використовуватиму свої повноваження і повноваження досить великої групи опозиції у парламенті для того, щоб не допускати і протидіяти цілій низці подій. У тому числі і таких, які у Харкові відбуваються».

«Я думаю, - заявив Аваков, який недавно повернувся з Італії, - що кілька судових процесів ми, без сумніву, розпочнемо. Я вважаю, що процеси у Євросуді щодо Тимошенко і щодо Луценка - це лише початок».

Коментуючи випадок з нещодавньою перешкодою виїзду захисника Юлії Тимошенко, народного депутата Сергія Власенка з України до Європи, Аваков сказав: «Він летів з документами до Брюсселю».

Також Аваков повідомив, що наступного тижня опозиція представить на розгляд Верховної Ради пакет документів, серед яких «одним з пріоритетних» буде і законопроект «про статус політв'язнів», і про «свободу для Юлії Тимошенко і Юрія Луценка».

На запитання, чи планує він відвідати Тимошенко в Харкові Аваков сказав: «Я б дуже цього хотів. Вважаю, що я з нею побачуся. Питання тільки в тому, щоб у цьому графіку особистих побачень, який дуже обмежений, ми знайшли таку можливість. Якщо це буде пов'язано з юридичними процедурами, то, звичайно, я не лізтиму вперед. Якщо така можливість з'явиться, то мені б хотілося по-людськи побачитися з нею. Народний депутат має право дістати доступ до будь-якого ув'язненого, і його обмежити не можна - така Конституція і закон». При цьому А.Аваков висловив незгоду з тим, що соратники Ю.Тимошенко і Ю.Луценко мають обмежений доступ для спілкування з цими ув’язненими. «Те, що роблять стосовно Тимошенко і Луценка, - не допускають до них депутатів - це беззаконня. Але, я думаю, що все зміниться, так буде не завжди», - заявив Аваков.

Як повідомлялось, Арсен Аваков подав апеляцію на рішення Київського районного суду за позовом майора міліції Володимира Чугаєвського, яке зобов'язує Авакова виплатити Чугаєвському моральну компенсацію в розмірі 20 тис грн., оплатити судові витрати і публічно спростувати інформацію про причетність майора до побиття Дениса Корнєва.

Нагадаємо, Київський районний суд Харкова 27 листопада виніс рішення за позовом майора міліції Володимира Чугаєвського до Авакова і телеканалу "АТН" про захист честі та гідності у зв'язку з поширенням неправдивої інформації. Суд задовольнив вимоги майора у повному обсязію

Екс-губернатор Харківщини Арсен Аваков повернувся до України 11 грудня у зв’язку з обранням народним депутатом Верховної Ради. Раніше він перебував в Італії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.