НОВИНИ

У Києві підпалили капличку УПЦ МП біля підмурків Десятинки

У ніч на суботу, 15 грудня, було здійснено підпал каплички на території Національного історичного музею поряд з рештками фундаменту Десятинної церкви. Про це у своєму блозі на "Українській правді" написав активіст громадської організації "Збережи старий Київ" Ігор Луценко.

"Вогонь пошкодив значну частину приміщення всередині, і навіть призвів до руйнування елементів зовні "каплички". За словами представників релігійної громади, це між третьою та четвертою годинами ночі невідомий розбив вікно і кинув туди якийсь палаючий предмет, який вони ідентифікували як "недопалок сірника". Обличчя нападника було нібито зафіксовано інфрачервоними камерами, котрими обладнано периметр споруди", – пише він.

Луценко зазначає, що йому заборонили провести відеозйомку всередині каплички.

"Версія церковників викликає певні сумніви. Церква просто нашпигована відеокамерами, периметр охороняє 3-4 вартові чи то з приватної охоронної фірми, чи то з "русского казачества", частина з яких постійно знаходиться на вулиці… В той же час, не дивлячись на колосальні затрати на охорону і охоронне обладнання, на коштовний ремонт та прикрашання самої споруди, "церкву" не було обладнано протипожежною сигналізацією всередині", – зазначає активіст.

Нагадаємо, раніше в ЗМІ з'явилася інформація про проведення робіт з бетонування каплиці біля залишків фундаменту Десятинної церкви.

В УПЦ МП пояснили, що роботи біля підмурків Десятинки ведуться на вимогу пожежників

Пізніше інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Києві передала священикам Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ МП припис про припинення будівельних робіт в охоронній зоні історичного заповідника.

Як відомо, у 2009 році представники УПЦ МП побудували каплицю між залишками фундаменту Десятинної церкви та Національним музеєм історії у вигляді дерев'яного зрубу.

Громадські активісти заявляють, що капличка зведена незаконно.