НОВИНИ

  ▪   Наталя Гуменюк

Сирійські повстанці вважають, що полонена українка не працювала як журналіст

Сирійські повстанці, які тримають в полоні українку Анхар Кочнєву, не вважають, що вона приїхала до Сирії працювати журналісткою. Про це кореспонденту Тиждень.ua повідомили представники сирійських повстанців.

Співрозмовник на детальні питання не відповідає, лише додає, що «не вважає журналістом людину, яка фотографується зі зброєю в руках, а на титульній сторінці у Фейсбуці розмістила зображення, на якому військові топчуть прапор повстанців». На підтвердження своїх слів вони надали фото(див. нижче)

 

Щодо національної приналежності Анхар, співрозмовник вказав, що повстанці вважають її "російсько-українською співробітницею".

Бойовики також  розповсюджують у соцмережах фото, на якому журналістка поряд з бригадним генералом урядових військ Іссамом Зухаїром аль Діібі показує знак перемоги.

Сирійці, які утримують українку Анхар Кочнєву обіцяють за кілька годин оприлюднити важливе повідомлення у відповідь на заяву українського посольства в Аммані.

Нагадаємо, громадянку України Анхар Кочнєву було викрадено в середині жовтня у Сирії, куди вона прибула на запрошення однієї з громадських організацій. Кочнєва співпрацювала з багатьма російськими ЗМІ, серед яких НТВ, РЕН ТВ і Russia Today, але в момент викрадення не була в складі жодної знімальної групи.

На початку листопада в інтернеті з'явилося відеозвернення журналістки, в якому Кочнєва арабською просила українських і російських дипломатів виконати вимоги викрадачів.

Згодом викрадачі виклали в інтернет новий відеоролик за її участі: жінка заявляла, що працювала на російські розвідувальні служби.

МЗС України заявило, що вживає всіх необхідних заходів для звільнення захопленої в Сирії журналістки.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що сирійська опозиційна коаліція повинна забезпечити звільнення Кочнєвої.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.