НОВИНИ

Іран заявляє про прогрес у переговорах з МАГАТЕ

Представники Міжнародного агентства з атомної енергії і влади Ірану провели сьогодні чергове, вже шосте коло переговорів з приводу суперечливої іранської ядерної програми.

Про результати зустрічі, що відбулася в Тегерані, наразі нічого не повідомляли. Сторони домовилися зустрітися знову в середині наступного місяця.

Іранські засоби інформації заявили без подальших уточнень, що на переговорах досягненуто прогресу.

МАГАТЕ, в свою чергу, ще не коментувало цю зустріч.

Невідомо, зокрема, чи вдалося домовитися з головних для МАГАТЕ питань – так званого «структурованого підходу», за яким Іран мав дати відповіді на запитання щодо можливого військового виміру своєї ядерної програми, а також згоди Тегерана на візит міжнародних експертів до військового об’єкту Парчин неподалік іранської столиці, де, як вважають, могли вести таємні дослідження, пов’язані з розробкою ядерної зброї.

Нагадаємо, в останній доповіді МАГАТЕ відзначалось, що Іран виробив приблизно 233 кілограми високозбагаченого урану за останні два роки, причому 43 з них - з серпня цього року.

 В доповіді також підтверджується інформація, що Іран завершив комплектацію підземного комплексу "Форду" центрифугами для збагачення урану, довівши їх кількість до 2,8 тисяч, проте в робочому стані поки перебуває тільки чверть агрегатів.

На думку експертів найближчим часом Іран має намір збільшити кількість робочих центрифуг до 1,4 тисячі.

У даний час проти Ірану діють чотири резолюції Ради Безпеки ООН і прийняті в односторонньому порядку низкою країн і організацій резолюції, що вимагають від Ірану забезпечити повну прозорість ядерної програми і довести її виключно мирну направленість.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.