НОВИНИ

Єврокомісар: ЄС не висуває Україні нових вимог для підписання Угоди про асоціацію

Комісар ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле заявляє, що ЄС не висуває нових вимог до України для підписання угоди про асоціацію.

Про це він заявив у Страсбурзі, виступаючи у Європарламенті під час обговорення ситуації в Україні.

Він зазначив, що висновки встановлюють низку конкретних критеріїв, на базі яких ЄС оцінюватиме прогрес України в таких сферах, як виборча реформа, вирішення проблеми вибіркового використання правосуддя, а також продовження реформ в рамках Порядку денного асоціації.

“Дозвольте мені підкреслити, що ми не вводимо нових бар’єрів, однак, водночас, ми не ідемо на компроміси щодо наших цінностей”, - підкреслив Фюле.

Нагадаємо, у листопаді комісар ЄС з розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле висловив упевненість, що у листопаді 2013 року, під час саміту "Східного партнерства", Україна та ЄС зможуть підписати Угоду про асоціацію.

10 грудня Рада ЄС з питань зовнішньої політики у своїх висновках зауважила, що підписання Угоди про асоціацію може відбутися до листопада 2013 року, якщо українська влада продемонструє "суттєвий прогрес у вирішенні означених Євросоюзом проблем". Серед них, зокрема, були названі рішення проблем виборчого законодавства, виборчого правосуддя та імплементація реформ, закладених в порядку денному асоціації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.