НОВИНИ

  ▪   Богдан Цюпин

Ребекка Гармс: Кузьмін "не має зеленого поняття" про європейські стандарти юстиції і верховенство права

Багато чинних українських посадовців не розуміють європейських цінностей, що є найбільшою проблемою у зближенні України з ЄС. Про це у коментарі Тиждень.ua у Страсбурзі сказала співголова об’єднання "зелених" у Європарламенті Ребекка Гармс.

У день розгляду українського питання Ребекка Гармс заявила, що належить до тих європейських політиків, які активно працюють над тим, щоб Україна була членом європейської сім’ї.

Проте вона сказала, що була "шокована" від того, що почула під час особистих зустрічей з чільним представником генеральної прокуратури України Ренатом Кузьміним.

За словами Ребекки Гармс, Кузьмін "не має зеленого поняття" про європейські стандарти юстиції і верховенство права та "не поважає принципу презумпції невинності", що стоїть в основі європейського судочинства.

Ребекка Гармс закликала українців не дивуватися, що "європейці збожеволіли у питанні Юлії Тимошенко".

За словами європейського політика, ув’язнення колишнього українського прем’єр-міністра свідчить, що теперішня українська влада не розуміє головних європейських принципів функціонування демократії і правової держави.

"Оцінку діяльності уряду Тимошенко мав давати не суд, а виборці бюлетенями", - заявила Гармс.

За її словами, вона цілком припускає, що у разі подальшої відсутності кроків української влади у правильному напрямку, до українських посадовців і політиків, причетних до політично вмотивованих судових процесів та інших зловживань може бути застосований інструмент на зразок "списку Маґнітского" - тобто цілеспрямованх санкцій не проти цілої країни, а проти конкретних осіб.

Нагадаємо, 10 грудня на сайті Генпрокуратури було опубліковано лист за підписом Рената Кузьміна, адресований президентові США Бараку Обамі.

У цьому листі Кузьмін заявив, що 19 жовтня американський посол в Україні Джон Теффт повідомив про анулювання його багаторазової п'ятирічної візи в США без пояснення причин.

Перший заступник генпрокурора вважає, що це сталося «на замовлення американських лобістів, які тривалий час перешкоджають проведенню допитів свідків у справі про вбивство депутата Євгена Щербаня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.