НОВИНИ

  ▪   Богдан Цюпин

Європарламент поділився на два табори щодо України

В ЄС вималювалася чітка смуга поділу між країнами, які готові йти на певні поступки Києву для його зближення зближення з Європою і тими країнами та політиками, які вважають, що Україна занадто проблематична і недостатньо європейська. Про це 12 грудня кореспонденту Тиждень.ua розповіли у Європарламенті.

Європейський парламент готується сьогодні обговорити українське питання. Зокрема, депутати визначитимуться, чи просуватися у напрямку до підписання угод про Асоціацію і зону вільної торгівлі з Україною, чи тримати процес замороженим, допоки Київ не виконає усіх передумов ЄС.

Європарламентарі не виключають, що дадуть українській владі кредит довіри і почнуть готуватися до можливого підписання угод про Асоціацію та зону вільної торгівлі восени наступного року.

Представник комітету у закордонних справах Європарламенту британський депутат Чальз Таннок повідомив Тиждень.ua у Страсбурзі, що зараз у парламенті немає одностайної підтримки закликам до відновлення повноцінного діалогу з Києвом.

Проте депутат сказав, що минулі парламентські вибори в Україні були не такі погані, як побоювалися деякі європейці і це дає підстави для просування вперед у питанні євроінтерграції України.

Таннок підкореслив, що він та більшість його колег найочевиднішою проблемою вважають ув’язнення Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

За словами британського депутата, вимога їх звільнення, не знімається ЄС проте не буде ультиматмумом для чинної української влади:

«Якщо відверто, я не вважаю, що ми будемо стримувати підписання документів, вимагаючи звільнення. Я особисто закликаю до їх звільнення вже тривалий час, але я вважаю, що ми мусимо визнати, що вибори були кращі, ніж дехто з нас побоювався», - зазначив Таннок.

Напередодні дебатів у Страсбурзі євродепутатів лобіювали як офіційні українські представники, зокрема представник України в ЄС Костянтин Єлісеєв, а раніше в неофіційній якості - Віктор Ющенко.

У розмовах з Тиждень.ua європейські політики та посадовці кажуть, що в ЄС зараз вималювалася чітка смуга поділу між тими країнами, які готові йти на певні поступки Києву і тими, хто вважає її занадто проблематичною і недостатньо європейською.

До першого табору зараховують насамперед Польщу, деякі країни північної Європи та частково Британію. В іншому таборі – найвпливовіші країни ЄС – Франція, Німеччина та низка південних країн Європи.

Як повідомлялось, Рада співробітництва між Україною та Європейський Союзом відбудеться у Люксембурзі 24-25 червня 2013 року.

Нагадаємо, раніше прес-служба українського уряду повідомила, що представник ЄС з міжнародних питань та політики безпеки Кетрін Ештон у телефонній розмові з Миколою Азаровим заявила про готовність Брюсселя провести саміт Україна-ЄС у Люксембурзі влітку 2013 року.

Пізніше прес-аташе представництва ЄС в Україні Давид Стулік уточнив, що саміт Україна-ЄС відбудеться на початку 2013 року, а влітку відбудеться Рада зі співробітництва у Люксембурзі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.