НОВИНИ

Нова резолюція Європарламенту щодо України буде м'якшою за попередні

На відміну від попередніх резолюцій Європарламенту (ЄП) по Україні, які вимагають від української влади негайного звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко, нинішній проект виявився менш жорстким.

Про це пише "Коммерсант-Украина", посилаючись на проект спільної резолюції Європейського парламенту по Україні.

До цього проекту увійшли окремі пропозиції всіх груп ЄП, в тому числі і партнерів партії "Батьківщина" в Європарламенті - групи Європейської народної партії (ЄНП), а також союзників Партії регіонів - групи "Прогресивний альянс соціалістів і демократів" (СД).

У текст проекту резолюції Європарламенту були перенесені ключові тези рішення Ради ЄС, які були затверджені 10 грудня.

Так, генеральної лінії, затвердженій в ЄС, депутати Європарламенту допустили можливість підписання угоди про асоціацію до саміту Східного партнерства, проведення якого заплановано на листопад 2013 року.

"Європарламент підтверджує прихильність ЄС подальшому просуванню відносин з Україною щодо підписання угоди про асоціацію, як тільки українська влада продемонструє певні дії і відчутний прогрес - можливо, до саміту Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді 2013 року", - говориться в документі.

За пропозицією СД у резолюцію внесли пункт, що пропонує українській владі спосіб звільнення з в'язниці представників опозиції. "Європейський парламент настійно закликає український уряд поважати і виконувати остаточні рішення Європейського суду з прав людини у справах Юлії Тимошенко і Юрія Луценка", - йдеться в документі.

Чимало пунктів проекту резолюції присвячені тому, щоб підкреслити жаль ЄП щодо недостатньої демократичності минулих парламентських виборів.

У числі проблем, що знизили рівень чесності виборів, в ЄП назвали тюремне ув'язнення лідерів опозиції, зловживання адмінресурсом, залякування кандидатів, порушення при підрахунку голосів.

Документ містить заклик до української влади удосконалити виборче законодавство, при цьому вказується і напрямок роботи.

"Венеціанська комісія і Парламентська асамблея Ради Європи у своїх рекомендаціях (після виборів - Ред.) чітко заявили, що Україна повинна ввести пропорційну виборчу систему з відкритими списками", - йдеться в проекті.

Як відомо, Рада ЄС зі свого боку наполягає, щоб до підписання СА Україна почала розробку Виборчого кодексу, що враховує вимоги Венеціанської комісії.

У ЄП також не задоволені законом про референдум і законопроектом про заборону пропаганди гомосексуалізму.

У підсумковий текст увійшла також позиція, з якою виступили всі групи - про необхідність продовження Україною реформ, зокрема судової системи, "з метою дотримання принципів демократії, поваги прав людини, фундаментальних свобод, прав меншин і верховенства права".

Нагадаємо, обговорення резолюції в залі засідань Європарламенту відбудеться сьогодні, а голосування по ній - у четвер. Як правило, узгоджені фракціями проекти резолюції затверджуються без суттєвих правок.

6 листопада комітет із закордонних справ Європарламенту заслухав звіт по Україні глави місії спостерігачів ЄП на виборах. До цього Європарламент заявив про стурбованість непрозорістю фінансування партій в Україні та відзначив відсутність рівних умов для агітації.

Президент ЄвропарламентуМартін Шульц заявив, що ЄС необхідно зберегти своє критичне ставлення до України, але допомогти їй продовжити проводити необхідні реформи.

Попередню резолюцію щодо ситуації в Україні Європарламент ухвалив 24 травня цього року.

Читайте також: Висновки Ради ЄС по Україні (повний текст документу)

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.