НОВИНИ

У Hewlett Packard відмовляються обслуговувати клієнтів українською мовою

У Hewlett Packard відмовляють українським користувачам у праві на обслуговування українською мовою, посилаючись на мовний закон Ківалова-Колесніченка.

Так, інтернет-активіст Олег Хаврук (Oleh Khavruk) отримав з московського офісу компанії офіційну відповідь на лист стосовно україномовної сторінки Hewlett Packard.

У відповіді сказано, що «українська мова на даний момент не підтримується».

У листі вказується на те, що «на основі закону про «Про засади державної мовної політики», 13 регіонів України проголосили російську мову регіональною. Відтак, жодної прямої заборони на використання російської мови немає».

«Якщо вас не влаштовує мова, яка використовується на українській сторінці НР, ви можете відвідати нашу головну англомовну сторінку», - сказано у листі, підписаному Анастасією Самойленко, представницею департаменту зв’язків з клієнтами представництва Hewlett Packard в Росії та країнах СНД.

Нагадаємо, закон «Про засади державної мовної політики» вступив в дію 10 серпня цього року. Відповідно до нього, у разі збору підписів понад 10 відсотків осіб, які мешкають на певній території, місцева рада зобов'язана прийняти відповідне рішення протягом 30 днів з моменту надходження підписних листів.

За час дії мовного закону ряд облрад та міськрад ухвалив рішення про визнання російської мови регіональною. При цьому на Закарпатті два села проголосили регіональною угорську мову, і три села (Закарпаття та Чернівецька обл.) - румунську.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.