НОВИНИ

  ▪   Ірина Шарпінська

Експерт: Кузьмін потрапив під санкції більшою мірою через свої особисті дії

Анулювання багаторазової п'ятирічної візи в США першому заступнику генпрокурора Рената Кузьміна зумовлене двома факторами – особистим і політичним. Про це у коментарі Тиждень.ua заявив директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко.

«Зрозуміло, що тут є співпадіння особистого і політичного фактору», - зазначив Сушко.

«Особистий фактор полягає в тому, що Кузьмін порушив усталені процедури здійснення слідчих дій на території США в цьому році. Він був попереджений і знав, що візу йому можуть анулювати, тому що він незаконно здійснював слідчі дії», - пояснює експерт.

«Крім того, наклався політичний момент, оскільки, як відомо, Кузьміна вважають причетним до вибіркового правосуддя, переслідування лідерів опозиції. Тому накладання цих двох факторів і зумовило, власне, ці рішення», - зазначив він.

За словами Сушка, «в даному випадку  - це індивідуальний випадок».

«Тут очевидно, що якби не було конкретних дій Кузьміна на території США, порушення законодавства цієї країни, а були би тільки звинувачення щодо несправедливого розслідування щодо Тимошенко, тут би цієї санкції не було», - впевнений Сушко.

«Кузьмін потрапив під санкції більшою мірою через свої особисті дії, незаконні дії щодо проведення слідчих дій на території США без відповідного дозволу», - додав експерт.

«Зрозуміло, що у майбутньому ми не можемо виключати появи візових санкцій до певного кола осіб в Україні. Однак на сьогодні про це говорити рано», - наголосив Сушко.

Нагадаємо, 10 грудня на сайті Генпрокуратури було опубліковано лист за підписом Рената Кузьміна, адресований президентові США Бараку Обамі.

У цьому листі Кузьмін заявив, що 19 жовтня американський посол в Україні Джон Теффт повідомив про анулювання його багаторазової п'ятирічної візи в США без пояснення причин.

Перший заступник генпрокурора вважає, що це сталося «на замовлення американських лобістів, які тривалий час перешкоджають проведенню допитів свідків у справі про вбивство депутата Євгена Щербаня».

Крім того, Кузьмін запевнив Обаму, що ці ж лобісти розробили план, який передбачав його арешт на території США.

Посол США Джон Теффт вчора підтвердив скасування візи Кузьміна, однак заперечив його можливий арешт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.