НОВИНИ

Угода про зону вільної торгівлі з ЄС забезпечить зростання української економіки на 11%

Лібералізація торгівлі між Україною та ЄС загалом сприятиме зростанню у 5 секторах і галузях, інколи – майже в півтора-два рази. Про це йдеться в аналітичній доповіді, підготовленій експертами, що представляють незалежні аналітичні центри України, за координації Інституту Євро-Атлантичного співробітництва.

«Загальний обсяг зростання економіки України за сценарієм Поглибленої та всебічної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) в середньому становитиме близько 11%. Втім, можемо також зауважити, що у зв’язку з глобальною фінансово-економічною кризою та відмінностями у методологіях вищезазначених досліджень ці прогнози потребують суттєвих уточнень», зазначають експерти.

Як зазначають експерти, наслідки створення ПВЗВТ для окремих інституційних одиниць економіки країни (бізнес, споживачі, держава) будуть різними.

«Зокрема, для бізнесу імплементація економічної складової угоди про асоціацію, зокрема створення ПВЗВТ, означатиме, зокрема, нові можливості для експорту в ЄС завдяки зниженню тарифних та, що найважливіше, нетарифних бар’єрів для виходу на ринок ЄС, який на сьогодні є найбільшим регіональним ринком і одним з двох найбільших торговельних партнерів України», – зазначають експерти.

Крім цього, поліпшиться доступ на ринки третіх країн завдяки гармонізації українських технічних регламентів та стандартів із відповідними нормативними актами ЄС, що означатиме перехід на міжнародні стандарти.

Експерти також визначають такі позитивні наслідки від зони вільної торгівлі з ЄС для українського бізнесу: кращий внутрішній бізнес-клімат; поступове зростання внутрішньої конкуренції за рахунок поступової лібералізації тарифних і нетарифних обмежень торгівлі та зростання витрат на дотримання «соціальних» стандартів, зокрема – вимог безпеки праці, екологічних стандартів, надання певного рівня соціального забезпечення тощо.

Як зазначають автори доповіді, під час її підготовки використано попередній документ даної експертної групи, оприлюднений у січні 2012 року під назвою «Угода про асоціацію - цінність, яку можна втратити», а також інформаційні матеріали, надані Міністерством закордонних справ України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.