НОВИНИ

Кармазін з колегою голодуватимуть до виконання їхніх вимог

У Верховній Раді оголосили голодування народний депутат VI скликання Юрій Кармазін та депутат ІІ скликання Тарас Процев'ят. Вони обіцяють голодувати до виконання їхніх вимог. Про це у коментарі Тиждень.ua заявив Кармазін.

Кармазін заявив, що «вчора Верховна Рада прийнята в неконституційний спосіб державний бюджет, а також два законопроекти (1284 і 1285), якими розширено повноваження Нацбанку».

Він наголошує, що ці закони були прийняті із порушеннями регламенту.

«Нікому не видавалося рішення бюджетного комітету, не були роздані ні поправки, ні таблиці. Це безпрецедентний випадок. Ніколи такого в історії парламентаризму не було», - наголосив Кармазін. Крім того, за його словами 78 депутатів не зареєструвалися письмово біля столу реєстрації.

«Я вже не говорю про суть цих документів. Тут і по суті, і по формі були допущені порушення», - зазначив він.

Через це Кармазін подав звернення до голови ВР Володимира Литвина, яке було зареєстроване вчора, а також подав постанови, супровідний лист з пояснювальною запискою до постав, про скасування таких голосувань у зв’язку з грубими порушеннями законодавства.

«Ми віддали проекти в сектор реєстрації, як положено, тому що це новий законопроект і має бути зареєстрований. Нам відмовили», - сказав Кармазін.

Він розповів, що безрезультатними були звернення про реєстрацію і до голови Апарату ВР Валентина Зайчука, а такж першого заступника голови ВР Адама Мартинюка і спікера Володимира Литвина.

Тоді Кармазін, а також депутат другого скликання Тарас Процев'ят, один із авторів розробки Конституції, спустилися в сектор реєстрації і оголосили, що будуть там, поки не будуть виконані їхні вимоги.

За словами Кармазіна, після того йому двічі дзвонив Зайчук і обіцяв, що о 9.00 документи будуть зареєстровані. «Я не вірив цьому. Сказав, що я чекаю, щоб ви зареєстрували, а потім я покину приміщення. Ми тут ночували», - заявив Кармазін.

«О 7.55 сьогодні приїхав Литвин, зібрав в себе нараду, що робити. Їм треба радитися з Банковою, вони не можуть самі прийняти рішення. Нічого не було зареєстровано. Тоді о 9.00 ми сказали, що оголошуємо голодування як громадяни України, я ще поки що як народний депутат», - розповів він.

«Ми вимагаємо відновити справедливість. Зараз унеможливлено Литвину – він не має права згідно із законом - подати президенту підписані ці документи. По-перше, вони ще не готові. А по друге, я висловив свої застереження. У нас з Литвином закінчуються одночасно повноваження, а потім хай розбирається нова Верховна Рада», - сказав Кармазін.

«Я маю сьогодні поставити ці питання і показати, що чиниться беззаконня. Ми будемо голодувати до виконання наших вимог. Вони законні», - наголосив Кармазін.

Читайте також: Останній день «старої» Ради: мляво, слухняно, незаконно та абсурдно

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.