НОВИНИ

Секретар Венеціанської комісії: ми проти змін Конституції на референдумі

Секретар Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) Томас Маркерт ще раз наголосив, що Венеціанська комісія проти будь-яких референдумів, які можуть вносити правки до Конституції, повідомляє кореспондент Тиждень.ua.

«Ми почули, що багато членів асамблеї стурбовані новим законом про референдум, згідно з яким поправки до Конституції можна вносити на підставі референдуму. Це питання дуже турбує і Венеціанську комісію», - сказав він.

За словами Маркерта, змінювати Основний Закон повинен парламент, і це повинне відбуватись на основі консенсусу основних політичних сил.

«Референдум може бути лише доповненням до прийняття рішення більшістю Верховної Ради», - сказав він.

Водночас секретар Венеціанської комісії підтримав діяльність Конституційної асамблеї. На його думку, саме вона повинна напрацювати зміни до Конституції, а президент повинен внести їх у парламент.

Як повідомлялось, Конституційна асамблея на своєму третьому засіданні, яке відбувається 6 грудня, в Києві, обговорює законопроект "Про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів" і визначає поняття та системи правоохоронних органів.

У роботі асамблеї беруть участь представники Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська комісія), зокрема, секретар цієї комісії Томас Маркерт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.