НОВИНИ

Опозиція відмовляється підтримувати бюджет бідності

Опозиція виступила проти ухвалення «бюджету бідності» на 2013 рік. Про це заявив Арсеній Яценюк під час виступу з трибуни парламенту до ухвалення законопроекту.

"Це перший бюджет за останні 5 років, який передбачає зменшення доходів державного бюджету на 12,5 мільярдів гривень, а при цьому зменшуються доходи держбюджету і збільшується валовий продукт", - заявив він.

Яценюк зазначив, що бюджет збільшує витрати на МВС, СБУ і Генпрокуратуру загалом на 1,2 млрд грн. А мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум збільшуються на 12 і 13 гривень.

"Чому він неефективний? В цьому бюджеті закладається рекордна сума 135 млрд грн. на виплату зовнішніх боргів. А загальна сума зовнішнього боргу країни сягатиме 600 млрд гривень. Це 13 тисяч 112 гривень на одного українця! В той момент, коли Янукович взяв офіс президент, борг кожного українця – 6,5 тис грн", – зауважив він.

"За цей бюджет бідності голосувати не можна. Ми категорично проти прийняття цього бюджету", – підсумував він.

У свою чергу віце-спікер Микола Томенко заявив, що вперше приймається "бюджет зі слуху", зауваживши, що депутати не ознайомилися із законопроектом.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада ухвалила вцілому Закон України "Про державний бюджет України на 2013 рік". За відповідне рішення проголосувало 242 картки депутатів зі 351.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.