НОВИНИ

Кабмін вирішив віддати "іпотечні" гроші для інших програм

Кабінет міністрів України розпорядився скоротити фінансування програми здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 0,63 млрд грн - до 0,37 млрд грн, перерозподіливши ці кошти на три інші програми.

Уряд розпорядженням № 973-р від 28 листопада 2012 року збільшити фінансування програми реконструкції і будівництва систем централізованого водовідведення в Одесі на 4 млн грн, реконструкції та будівництва очисних споруд та інших об'єктів для захисту акваторії Азово-Чорноморського узбережжя і басейнів річок Дніпро та Сіверський Донець від забруднень - на 170 млн грн.

Що залишилися 456 млн грн вирішено направити на будівництво, реконструкцію, проектні та ремонтні роботи на пріоритетних об'єктах державного та регіонального значення.

Крім того, цим же документом уряд додатково перенаправити місцевих бюджетам 1,63 млрд грн за рахунок коштів, передбачених раніше на обслуговування держборгу і капітельні витрати.

Найбільші суми допкошти отримали Київ (318 091 млн грн), а також Донецька (143 801 млн грн.), Дніпропетровська (131 009 млн грн) і Івано-Франківська (111959 млн грн) області. Найменше суми виділені Волинській (2486 млн грн) та Закарпатській (9427 млн ​​грн) областях.

Нагадаємо, у березні президент Віктор Янукович пообіцяв, що з 1 травня має запрацювати програма іпотечного кредитування для придбання «доступного житла» під 2-3% річних строком на 10-15 років.

16 березня під час «години питань до Кабінету Міністрів» у парламенті віце-прем'єр Сергій Тігіпко оцінив видатки, необхідні для видачі іпотечних кредитів на 10-15 років під 2-3% річних в 10 млрд гривень.

На початку вересня міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Анатолій Близнюк заявив, що соціальна ініціатива щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів "Доступне житло" не користується попитом серед населення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.