НОВИНИ

ЄС не підписуватиме жодних угод з Митним союзом, оскільки він не відповідає вимогам СОТ

ЄС не може підписувати жодних угод про вільну торгівлю з Митним союзом за керівництва Росії, оскільки він не відповідає вимогам СОТ. Про це під час дискусії в брюссельському аналітичному центрі Centre for European Policy Studies заявив заступник генерального директора з торгівлі Єврокомісії Пітер Балаш.

Видання відмічає, що ймовірно 21 грудня відбудеться другий за цей рік саміт між Росією-ЄС у Брюсселі. На першому саміті в Санкт-Петербурзі Путін перелічив умови для базового договору між Росією та ЄС.

"Путін сказав, що не просуватиме переговорів, якщо ЄС не формалізує відносини з так званим Єдиним економічним простором за участі Росії, Білорусі і Казахстану. Ці три країни також складають митний союз. Росія хоче, щоб її новий базовий договір включав її нові угоди з сусідніми країнами. Але його колеги з країн ЄС - президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу і президент Ради Херман Ван Ромпей, - пояснив, що Союз не має мандату на переговори з Єдиним економічним простором", - пише видання.

У свою чергу заступник генерального директора з торгівлі Єврокомісії Пітер Балаш описав Митний союз як "не більш як частковий митний союз".

Він сказав, що ЄС вітатиме створення ще одного митного союзу (Євразійського союзу – Ред.) на своїх кордонах, якщо той сприятиме лібералізації економічних відносин.

Балаш також додав, що до цього часу про лібералізацію не йшлося, оскільки збільшення тарифного захисту створило проблеми для Казахстану - на його думку, найліберальнішої з цих країн, у зв’язку з його вступом в СОТ. За словами Балаша, Росія схоже порушує правила СОТ, і у  Брюсселі стурбовані цим, у тому числі й імпортними бар’єрами, несумісними з правилами СОТ і упередженням щодо імпортних автомобілів.

"На даному етапі ми не вважаємо, що існують умови для угоди між ЄС та Митним союзом просто тому, що (Євразійський) митний союз не відповідає вимогам СОТ", - зауважив Балаш.

За його словами, створення зони вільної торгівлі від Лісабона до Владивостока, як її накреслив Путін "доведеться почекати", поки не виникнуть умови для угоди про вільну торгівлю між ЄС та Митним союзом. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.