НОВИНИ

Опозиція вимагає від Азарова звіту про витрати державних коштів цього року

Опозиційні фракції у Верховній Раді виступають за заслуховування парламентом звіту Кабінету Міністрів про виконання державного бюджету на 2012 рік. Про це під час виступу на пленарному засіданні сказав депутат Ради від фракції блоку НУНС Арсеній Яценюк.

«Ми вимагаємо звіту Кабміну про виконання державного бюджету 2012 року. Нехай Азаров пояснить, куди поділися 12 млрд доларів золотовалютного резерву країни, і чому соціальні стандарти життя населення не відповідають обіцянкам влади», - сказав він.

Яценюк зазначив, що необхідно отримати пояснення і того, яким чином Кабмін працював протягом 2 років без програми діяльності уряду.

Також, за словами Яценюка, наслідки економічної політики Кабміну страхітливі: 1,8 млн українців безробітні, 36 млн живе за межею бідності.

При цьому, за даними Яценюка, країна виділяє 4 млн гривень в день на утримання президента.

Крім того, Яценюк повідомив, що в проекті держбюджету-2013, який поданий Кабміном, зупинені виплати за всіма соціальними статтями, а мінімальна заробітна плата збільшується всього на 13 гривень.

Депутат підкреслив, що такий бюджет приймати не можна, і опозиція виступає проти його розгляду.

Водночас, голова Комітету з питань бюджету Валерій Баранов заявив, що комітет не мав часу для аналізу основних показників проекту бюджету-2013 та пропонує депутатам прийняти держбюджет 6 грудня, а до 5 грудня подавати пропозиції до держбюджету. За його словами, відповідний проект постанови вже зареєстровано в Раді.

Нагадаємо, наприкінці листопада міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко заявив, що дохідна частина державного бюджету на 2012 рік виконана не буде.

У свою чергу прем'єр-міністр Микола Азаров у той же день заявив, що погіршення світової кон'юнктури негативно відбилося на економіці України, і подальший несприятливий розвиток подій може призвести до зупинки її зростання ВВП за підсумками 2012 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.