НОВИНИ

У Словенії під час антиурядових демонстрацій затримано десятки людей

Десятки людей були затримані під час масових антиурядових протестів, що пройшли в понеділок у кількох містах Словенії, повідомила місцева поліція.

Найбільша акція відбулася у другому за величиною місті Словенії Маріборі, де на вулиці вийшли приблизно 10 тисяч осіб. Вони вимагали відставки мера міста і всього уряду країни, який звинуватили в корупції. Мирна демонстрація згодом завершилася зіткненнями з поліцією – протестувальники закидали будівлю міського парламенту камінням, пляшками та піротехнікою. В будівлі почалася пожежа.

Для розгону натовпу правоохоронці застосували сльозогінний газ, було затримано 120 осіб. В результаті зіткнень постраждали 18 поліцейських і кілька демонстрантів.

У місті Цельє в протестній акції взяли участь приблизно 2,5 тисячі осіб, затримано 13 громадян.

У Любляні антиурядова демонстрація пройшла мирно, зібравши до чотирьох тисяч людей.

Аналогічні акції відбулися у містах Птуй і Равне-на-Корошкем.

Антиурядові демонстрації, організовані через мережу Facebook, почалися в Словенії кілька днів тому. Виступи є наймасовішими за останні роки. Словенці висловлюють невдоволення нинішньою політичною елітою і соціально-економічною ситуацією в країні. Найбільш крупний загальнонародний протест запланований на 21 грудня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.