НОВИНИ

Апеляційний суд залишив чинним рішення про виплату Росії боргу ЄЕСУ

Апеляційний господарський суд Києва залишив без змін рішення Господарського суду про виплату Кабінетом Міністрів України боргів корпорації Єдині енергетичні системи України перед Міноборони РФ. Відповідне рішення суд оголосив 3 грудня.

"Апеляційний господарський суд залишив без змін рішення Господарського суду Києва про виплату урядом України боргів ЄЕСУ Міністерству оборони РФ", - заявили в суді.

Як повідомлялося, 22 жовтня Апеляційний госпсуд Києва призупинив провадження з розгляду апеляції про виплату українським урядом боргу ЄЕСУ перед Міноборони РФ у зв'язку з розслідуванням СБУ аналогічної кримінальної справи.

Раніше Міноборони РФ звернулося до Госпсуду Києва з позовом про виплату урядом України 3 млрд 239,45 млн у справі корпорації ЄЕСУ. Зазначений борг, як стверджує позивач, виник коли ЄЕСУ на чолі з Юлією Тимошенко не виконала гарантованої урядом, який очолював Павло Лазаренко, угоди від 1997-го року про постачання продукції для потреб російського оборонного відомства.

Представники українського уряду на засіданні суду вказували на завершення строку позовної давності, а також стверджували, що жодних держгарантій за зобов'язаннями ЄЕСУ не було.

Також Лазаренко, який перебуває в США, в інтерв'ю сказав, що будучи прем’єр-міністром, не давав російській стороні жодних письмових гарантій щодо угоди ЄЕСУ.  

19 вересня Госпсуд Києва частково задовольнив позов Міноборони РФ щодо боргу ЄЕСУ, зобов'язавши Україну виплатити російській стороні 3 млрд 113 млн 53 тис 506 грн.

25 вересня представник Кабінету Міністрів оскаржив це судове рішення. Також апеляції на це рішення подали Держказначейство та "ЄЕСУ". Скарги об'єднані в одне провадження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.