НОВИНИ

Опозиціонер оскаржив у Європейському суді дії окружкому на Вінниччині

Кандидат у депутати від «Батьківщини» Іван Мельничук оскаржив у Європейському суді з прав людини дії ОВК №14, що "прийняла протиправне рішення про перерахунок голосів та фактично відібрала його перемогу", повідомляє прес-служба "Фроноту змін".

 Іван Мельничук просить суд визнати, що дії ОВК №14 порушує право на вільні вибори, закріплене статтею 3 Першого протоколу до Конвенції про захист прав і основних свобод людини.

У заяві наголошується, що ОВК прийняла рішення про перерахунок голосів уже після прийняття протоколів ДВК, хоча закон дозволяє це лише під час прийняття документів від дільничних комісій. Більш того, ОВК №14 під час перерахунку голосів не врахувала голоси 2301 виборця, «що призвело до викривлення реального волевиявлення виборців, порушення конституційного права громадян на участь в управлінні державними справами, права вільно обирати і бути обраними до органів державної влади», - підкреслено в документі.

Іван Мельничук у заяві нагадує про аналогічну справу «Ковач проти України», яка розглядалася в ЄСПЧ. Тоді суд дійшов до висновку, що рішення про скасування результатів голосування на виборчих дільницях є свавільним і порушує право на вільний вибір.

Як нагадують в опозиції, за підрахунком голосів, здійсненим на підставі примірників протоколів ДВК в окрузі №14, кандидат від об’єднаної опозиції Іван Мельничук отримав 37002 голосів виборців, друге місце посів Віктор Жеребнюк із 34784 голосами.

Проте вже після того, як ОВК отримала виборчі документи від дільничних комісій, невідомі пошкодили частину бюлетенів із голосами за Мельничука. Наступного  дня його опонент подав до ОВК заяву з вимогою провести повторний підрахунок голосів. На той час на сайті ЦВК вже було зафіксовано перемогу опозиційного кандидата, комісія  провела перерахунок, згідно з яким  переміг Віктор Жеребнюк.

Вінницький окружний адміністративний суд відмовив «Батьківщині» у задоволенні позову щодо рішення ОВК №14,  Вінницький апеляційний адміністративний суд не задовольнив апеляційну скаргу на це рішення. Кандидат від «Батьківщини» також оскаржив рішення ЦВК про встановлення результатів виборів у 14-му окрузі в Вищому адміністративному суді . Після того, як суд відмовив у задоволенні позовних вимог «Батьківщини», всі засоби національної юстиції було вичерпано.

Нагадаємо, 28 листопада кандидат у депутати від об’єднаної опозиції «Батьківщина» Віктор Романюк звернувся до Європейського суду з прав людини щодо рішення ОВК №94, яка визнала недійсним голосування на 27 дільницях округу, таким чином не врахувавши волевиявлення понад 30 тисяч українців