НОВИНИ

Поразка проєвропейських сил в Україні означатиме посилення авторитарних тенденцій у постсоціалістичних країнах

Нинішня ситуація «ні війни, ні миру», яка полягає у фактичному замороженні контактів із Україною з боку ЄС та США і водночас уникнення більш дієвих заходів, які б могли стати вирішальними для зміни влади, лише посилить авторитаризм режиму Януковича. Про це пише Олександр Крамар у своїй статті для «Українського тижня».

Така ситуація, зрештою, буде вигідна Кремлю, якому в такому разі буде легше затягнути Україну в євроазійський простір.

Крім того, Україну та її долю не можна розглядати як ізольований випадок. Справа не обмежується нею, а йдеться про своєрідну точку біфуркації. В Україні нині вирішується доля парадигми, яка визначатиме найближчим часом розвиток значної частини постсоціалістичних країн.

Поразка демократичних і проєвропейських сил в Україні означатиме посилення авторитарних у країнах Південно-Східної Європи, на Півдні Кавказу, в країнах Балтії. Ці регіони можуть знову перейти під прямий вплив Кремля з відповідними безпековими викликами, зокрема економічними, для Європи.

Перемога ж української більшості та європейського цивілізаційного вибору створить передумови для посилення демократії у Балто-Чорноморському регіоні, ослабить загрози нового російського імперіалізму для Європи та західної цивілізації в цілому.

Детальніше читайте статтю «Час діяти» у журналі «Український тиждень» №48

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.