НОВИНИ

Асамблея Єгипту затвердила проект нової Конституції

Конституційна асамблея Єгипту, більшість членів якої є прихильниками ісламістського руху "Брати-мусульмани", схвалила проект нової Конституції країни.

Проект буде спрямований президенту Мохаммеду Мурсі, який, як очікується, виставить його на референдум.

Асамблея різко прискорила темп своєї роботи, після того як конституційний суд оголосив, що в неділю він оголосить рішення про те, чи підлягає цей орган розпуску.

Після довгих дебатів, які завершилися рано вранці у п'ятницю, делегати проголосували за схвалення усіх 234 статей Основного закону країни.

При цьому ліберали, ліві і християни, що входили в асамблею, бойкотували голосування, заявивши, що ісламісти намагаються нав'язати єгипетському народові своє бачення Конституції.

У затвердженому проекті говориться, що іслам є державною релігією Єгипту, а принципи шаріату - "головним джерелом законодавства".

Втім, те ж саме говорилося в попередній Конституції, яка була скасована після повалення в минулому році президента Хосні Мубарака.

Як вказують критики, в новій Конституції містяться статті про "пропагування сімейних цінностей", які можуть використовуватися для обмеження свободи слова, і в ній ні слова не сказано про рівність чоловіків і жінок.

Ісламісти також внесли в документ статтю, що право тлумачення "питань, пов'язаних з шаріатом", закріплюється за мечеттю та університетом "Аль-Азхар" - старовинним центром ісламської юриспруденції в Каїрі.

Нагадаємо, президент Мурсі вступив у протистояння з судовою владою Єгипту, видавши указ, що забороняє оскаржувати в судах його рішення.

Він стверджує, що це тимчасовий захід, необхідний для захисту демократичних завоювань єгипетської революції.

Читайте також: Мурсі відновлює диктатуру в Єгипті