НОВИНИ

Колесніченко вимагає притягнути до відповідальності медиків, які порушують "мовний закон"

Нардеп звернувся до Генеральної прокуратури з вимогою зобов'язати Міністерство охорони здоров'я привести свої нормативно-правові акти у відповідність із Законом України «Про засади державної мовної політики».

Колесніченко вимагає притягнути конкретних працівників міністерства до відповідальності за невиконання своїх прямих повноважень і обов'язків у цій частині.

За словами депутата, згідно з прикінцевими положеннями закону «Про засади державної мовної політики» МОЗ було зобов'язане у 3-місячний термін з моменту прийняття закону привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим документом.

"Незважаючи на це на даному етапі жоден підзаконний нормативно-правовий акт Міністерства не приведений у відповідність до положень закону", - зауважує "регіонал".

"Через такі потворні і протизаконні дії чиновників вже страждають громадяни України. Так, днями до мене звернувся мешканець міста Севастополя, якому відділ РАГС Гагарінського управління юстиції у м. Севастополі відмовив у реєстрації новонародженої дитини з тієї причини, що надане медичне свідоцтво про народження дитини заповнене російською мовою. На думку працівників РАГС, батьки дитини повинні були надати переклад медичного свідоцтва українською мовою, завірений нотаріально", - заявив Колесніченко.

За його словами, батьками було надано заповнене російською мовою свідоцтво про народження дитини, видане в Україні українською медустановою, за формою, затвердженою МОЗ.

"Згідно мовного закону, російська мова є регіональною на території м. Севастополя та може використовуватися у всіх сферах суспільного життя паралельно з державною", - сказав Колесніченко.

"Відмова відділу РАГС провести реєстрацію новонародженої дитини була незаконною". - констатував депутат.

На його думку, першопричиною виникнення проблемної ситуації з реєстрацією дитини в РАГС стало невиконання МОЗ вимог закону про мови.

"Стаття 13 закону України чітко визначає, що паспорт громадянина України або документ, що його замінює, і відомості про його власника, що вносяться до нього, виконуються держмовою і поруч, за вибором громадянина, однією з регіональних мов або мов меншин України. Дія цього положення поширюється і на інші офіційні документи, що посвідчують особу громадянина або відомості про нього. Так, медичне свідоцтво про народження дитини є офіційним документом, що засвідчує факт народження дитини", - сказав Колесніченко.

 "Враховуючи вищевказане, МОЗ було зобов'язане вжити всіх необхідних заходів для реалізації можливості заповнення офіційних медичних документів, що засвідчують відомості про громадян України, державною мовою і поряд, за вибором громадянина, однією з регіональних мов або мов меншин України, що на сьогодні не зроблено", - підсумував «регіонал».

Як відомо, 3 липня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №9073 "Про основи державної мовної політики". «За» проголосували 248 народних депутатів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.